Merhabalar,
Herkese iyi çalışmalar diliyorum.
Kısa başlık perdeleri ile alakalı olarak sürekli sorunlar yaşamaktayız. Tanımlama yapma ile yapmama arasında da projeye göre sorunlar farklılıklar gösteriyor.
Ekli dosyamda da yine kısa başlık perdesinde kesme hatası problemini aşamadım. Düşük döşeme olan tasarımımda 2 katta hata alırken düşük döşemeleri iptal edince hata 1 kata düştü. Diğer problemimiz de kısa başlık perdelerinde çok sık donatı kullanılması. Yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim...

Merhabalar Herkese,
Söz konusu projemde kısa perde başlığı hatası almaktayım. Boyutlarla ve donatılarla oynama yapmama rağmen çözüme ulaşamadım. Desteklerinizi bekliyor olacağım. İdede oluşan hatalarımdan çözüm bulamadığım tek problemim olsa gerek...
Saygılarımla,
İyi çalışmalar dilerim...

Ekli dosyalar

• ercan perde başlık.cde
    6.2 MB · Görüntüleme: 8
Merhaba,
Projenizde perde grubu kapasite oranının aşılması ve perde kesme güvenliği hataları mevcuttur. P01 ve P02 perdeleri kısa başlık perdesi olarak tanımlanması uygun olur.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
1649771113011.png

Kısa başlık perdelerinde oluşan (K) Kesme kuvveti sorununun çözümü için Ve tasarım kesme kuvveti Vmax sınır değerinin altında olduğu için etriye arttırılıp, aralığı azaltılarak çözümlenebilir.
1649771444880.png
Perde grubu kapasite oranı sorunun çözümü için perde başlık bölgesi donatı çapları ve adetleri arttırılabilir.
1649771288876.png

Sorunuza teknik destek portalından da cevap verilmiştir.

Geri