KISMİ BODRUM

ipekdela

Yeni Üye
Merhabalar, projede perde duvar ile kapalı bölgeyi kısmi bodrum olarak tanımlamak istiyorum. perde yüksekliği de 160 cm olacak şekilde bir kısmi bodrum yapmak için temel sistemi ve kotları nasıl tanımlamam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• proje1.cde
    133.8 KB · Görüntüleme: 10
Merhabalar, projede perde duvar ile kapalı bölgeyi kısmi bodrum olarak tanımlamak istiyorum. perde yüksekliği de 160 cm olacak şekilde bir kısmi bodrum yapmak için temel sistemi ve kotları nasıl tanımlamam gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Merhabalar, öncelikle geometri kontrolündeki hataları düzeltmenizi öneririm. kot ayarlarını da perdenn genel ayarlarında kot, üst kot ibareleri mevcut oradan değiştirebilirsiniz.
iyi çalışmalar.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

buradaki çalışmayı da inceleyebilirsiniz.

Öncelikle yanıtınız için teşekkürler, bodrum kat tanımlamak yerine zemin kata girdiğim temelde kısmi bodruma gelen alanda alt kotu -160 olarak girdim. bodrum kat tanımlamadım ama bu bir sorun olur mu? geometri kontrolünde de elemanların boyutları hakkında uyarılar alıyorum ancak girmeye çalıştığım yapı mevcut yapı olduğu için boyutları değiştirmem mümkün değil. sadece binayı dogru modelleyip performans analizi yapmak istiyorum.

bodrum kat tanımlamak yerine zemin kata girdiğim temelde kısmi bodruma gelen alanda alt kotu -160 olarak girdim. bodrum kat tanımlamadım ama bu bir sorun olur mu?
ben daha önce bu şekilde projeler çözdüm herhangi bir sıkıntı çıkmadı.
geometri kontrolünde de elemanların boyutları hakkında uyarılar alıyorum ancak girmeye çalıştığım yapı mevcut yapı olduğu için boyutları değiştirmem mümkün değil. sadece binayı dogru modelleyip performans analizi yapmak istiyorum.
anladım. kolay gelsin iyi çalışmalar

Geri