Kolon Kiris birlesim Bolgesi hatasi

ahmet33

Yeni Üye
Arkadaslar kolon kiris birlesim bolgesi hatasinda cozum yollariniz nelerdir?
Projemde kolon boyutlariyla oynama sansim yok,kiris boyutlariyla ve beton sinifiyla ne kadar oynarsam oynayayaim sadece kolon kiris birlesim bolgesi hatasi aliyorum.
Cozum onerileriniz nelerdir?

Kirişler 5-10 cm içeri al. Kolona sıfırdan saplama. Uygulaması zor ama ben başka bir çözüm bulamadım.

ahmet33:2nywosva' Alıntı:
Arkadaslar kolon kiris birlesim bolgesi hatasinda cozum yollariniz nelerdir?
Projemde kolon boyutlariyla oynama sansim yok,kiris boyutlariyla ve beton sinifiyla ne kadar oynarsam oynayayaim sadece kolon kiris birlesim bolgesi hatasi aliyorum.
Cozum onerileriniz nelerdir?
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhabalar, projemde kolon kiriş bölgesi kesme güvensizliği hatası alıyorum. Vmax değerini karşılamak için bj ve h değerlerini büyüttüm. hem kolon ebatları hem kiriş ebatlarını büyüttüm. Raporlar kısmında kolon kiriş bölgesi raporlarında tek tek bu hataları giderdim. Ancak en son olarak analiz yaptığımda tekrardan aynı hataları aldım. Vr ve Vmax değerleri değişiyor. Yüksek süneklik düzeyinde projemde sadece kolon kiriş kesme güvensizliği hatası var. Süneklik düzeyini değiştirip sınırlı yaptığım zaman hatalar ortadan kalkıyor. Deprem yönetmeliğinde bununla ilgili bir madde var mı? Projeyi o şekilde yapabilir miyim? Hatalarla ilgili başka çözüm önerileriniz var mı?

Merhaba B+Z+4 Katlı dilatasyonlu projemde sürekli kolon kiriş kesme güvenliği hatası veriyor.ne yaptıysam olmadı.ne yapabilirm.

Geri