mustafasert

Yeni Üye
Merdiven çizimlerinde ne yazık ki sitenizde gerekli bilgiler yok? Basit merdiven çizimi video ile anlatılıyor ancak zaten o tip merdivenler program hazır olarak var. Oradan yükseklik rıht vb. kısımlara müdahele edilerek de çözümleme yapılıyor. Fakat mimariye uyum açısından merdivenin sahanlığa veya döşemeye geldiği kısımlarda 3-4 basamaklık bir dönme söz konusu oluyor. Bunu internet üzerinde çok araştırdım fakat olumlu bir sonuç çıkmıyor. Örnek bir proje eklemişsin dönel kısımlarla ilgili. Fakat farklı bir konuda da merdivenim dönmüyor sahanlık oluyor diyen bir arkadaşımıza diş atmanız lazım yoksa sahanlık olarak tanır demişsiniz. Örnek proje de diş felan yok. Rota kısmında dönel kısmın nasıl çizileceğini (yay olarak), diş konulması vb durumları kapsayan bir merdiven çiziminin videolu anlatımı olsaydı merdiven kısmında sorulan soruların azalacağını düşünüyorum.
Bu araştırma sadece internet üzerinde kalan bir şey değil. Tecrübeli mühendislere de sordum ve cevapları aynıydı. İde de yoksa autocad den çizersin? Yardımcı olacak kişiden son bir ricam bu merdiven tipini yapının içinde mesnetleyerek yapması. Şimdiden teşekkürler

Geri