Merdiven Çizimi

sC.oUT

Üye
Arkadaşlar günaydın.Ekte gönderdiğim merdiven için yardım istiyorum sizden. Daha önce de yine böyle bir başlıkta konu anlatılmıştı resimli bi şekilde.Rota komutu kullanımı hakkında bilgilendirme yapılmıştı ama bulamadım başlığı..Şimdi ;

-öncelikli olarak merdiveni modelleyecez.
-daha sonra modellenmiş merdiveni görülen perdelere mesnetleyecez.

Bu iki başlıkta bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Eminim merdiven çiziminde takılan arkadaşlarım vardır onlar için de kıymetli bir paylaşım olur..

Ekli dosyalar

• merdiven çizimi yardım.ide7
    570.8 KB · Görüntüleme: 444
Videoyu izledim Ünver Bey ilginize teşekkür ederim ama orada tip bi merdiveni modellemiş arkadaş. benim asıl sorum yeni bir merdiveni en baştan çizmekti..

sC.oUT":2hsx2a0c' Alıntı:
Arkadaşlar günaydın.Ekte gönderdiğim merdiven için yardım istiyorum sizden. Daha önce de yine böyle bir başlıkta konu anlatılmıştı resimli bi şekilde.Rota komutu kullanımı hakkında bilgilendirme yapılmıştı ama bulamadım başlığı..Şimdi ;

-öncelikli olarak merdiveni modelleyecez.
-daha sonra modellenmiş merdiveni görülen perdelere mesnetleyecez.

Bu iki başlıkta bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Eminim merdiven çiziminde takılan arkadaşlarım vardır onlar için de kıymetli bir paylaşım olur..
Merhaba,

Merdiven ekteki örnekte olduğu gibi modelleyebilir. Merdiven yardımcı toolbarındaki "Merdiven mesnetlerini tanımla" komutu ile de mesnet koşullarını belirleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• merdiven_örnek.ide7
    1,001.5 KB · Görüntüleme: 427
  • mesnet.PNG
    mesnet.PNG
    50.1 KB · Görüntüleme: 3,951
Merhaba,

Burada sadece panellere ve söşemelere mesnetleme yapabiliyoruz. Diğer kenarların mesentlenme koşullarında her yeri boş bırakarak mesnetleme mi yapmalıyız? bu durumda inanılmaz derecede sehim veriyor,normal mi?

ssesli":8kt6thzf' Alıntı:
Merhaba,

Burada sadece panellere ve söşemelere mesnetleme yapabiliyoruz. Diğer kenarların mesentlenme koşullarında her yeri boş bırakarak mesnetleme mi yapmalıyız? bu durumda inanılmaz derecede sehim veriyor,normal mi?
Evet... Merdivenin kenarında mesnetlenecek bir eleman yoksa boş bırakılmalı. Örnek projedeki deformasyon ölçeği(büyütme faktörü) 87 olduğu için bu şekilde görünmesi normal.

Geri