merdiven analizi yer çekimine gitti

CeyCey

Üye
merdiven analizi yapıyorum ama analiz tuhaf rapor da ise merdiven raporu çıkmıyor bakma şansınız var mı

Ekli dosyalar

• sor1.cde
    4.1 MB · Görüntüleme: 9
çok teşekkür ederim kafayı yemek üzereydim yetiştiniz en azından benden kaynaklı değil sanırım

Mesnet koşullarını belirle diyaloğunda, Mesnetlenme uzaklığı değerini 0,6m yaparsanız merdiven sürekli temele mesnetlenecektir.
Sürekli temel analitik modelini oluşturan çubuk eleman ile merdiven sonlu elemanları arasındaki mesafe sürekli temel kesitinden dolayı fazla olduğu için bu değer arttırılmalıdır.

1703622827997.png

1703622978137.png

Mesnet koşullarını belirle diyaloğunda, Mesnetlenme uzaklığı değerini 0,6m yaparsanız merdiven sürekli temele mesnetlenecektir.
Sürekli temel analitik modelini oluşturan çubuk eleman ile merdiven sonlu elemanları arasındaki mesafe sürekli temel kesitinden dolayı fazla olduğu için bu değer arttırılmalıdır.

Ekli dosyayı görüntüle 40066

Ekli dosyayı görüntüle 40067
YANİ TEMEL YÜKSEKLİĞİ YÜZÜNDEN Mİ ? 110 LİK DEĞİLDE 80 OLSAYDI ?

Sürekli temeli oluşturan çubuk eleman temelin ortasında bulunur. Bundan dolayı Z ekseninde 110cm lik bir temel için 110/2=55 cm düşeyde mesafe vardır.
Ayrıca Plan düzlemlerinde X ve y de kaçıklık var ise bu mesafelerde uzaklığı arttırır. Burada yaklaşık bir değer girilip temele bağlanıp bağlanmadığı veya yanlış bir bağlantı oluşup oluşmadığı kontrol edilerek çalışılabilir.
1703664783852.png

çok iyi anladım teşekkür ederim çok sağolun
Sürekli temeli oluşturan çubuk eleman temelin ortasında bulunur. Bundan dolayı Z ekseninde 110cm lik bir temel için 110/2=55 cm düşeyde mesafe vardır.
Ayrıca Plan düzlemlerinde X ve y de kaçıklık var ise bu mesafelerde uzaklığı arttırır. Burada yaklaşık bir değer girilip temele bağlanıp bağlanmadığı veya yanlış bir bağlantı oluşup oluşmadığı kontrol edilerek çalışılabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 40075

Ekli dosyayı görüntüle 40075
öğrenmek için soruyorum radye ,döşeme,kolon ,kiriş içinde olsa aynı şekilde yapacağız demi çubuk elemanları onların neresinde?

Geri