Merdiven Donatı Hesap Aksları Çizilemiyor

Merhaba,

merdiven hesabını yapamıyorum. Merdiven tanımlarını falan yapıyorum ama Merdiven Betonarme Hesap Aksı komutunu seçtiğim zaman, merdiven alanlarını soruyor .Oluşturduğum merdiven alanları seçilemiyor. Bundan dolayı merdiven hesabını ve çizimlerinin alamıyorum.
Önceki yaptığım projelerde herhangi bir sorun yoktu. Şimdi yapamaz oldum .Hatta merdiven olan eski projelerde denedim.Onlarda da oluşturamıyorum. Merdiven alanları seçilemiyor.
Acil yardımcı olabilir misiniz?

İyi Günler

Ekli dosyalar

• merdiven hesabı.cde
    7.4 MB · Görüntüleme: 8
Merhaba,

merdiven hesabını yapamıyorum. Merdiven tanımlarını falan yapıyorum ama Merdiven Betonarme Hesap Aksı komutunu seçtiğim zaman, merdiven alanlarını soruyor .Oluşturduğum merdiven alanları seçilemiyor. Bundan dolayı merdiven hesabını ve çizimlerinin alamıyorum.
Önceki yaptığım projelerde herhangi bir sorun yoktu. Şimdi yapamaz oldum .Hatta merdiven olan eski projelerde denedim.Onlarda da oluşturamıyorum. Merdiven alanları seçilemiyor.
Acil yardımcı olabilir misiniz?

İyi Günler
-ben çizebiliyorum çizilmiş hali ekteki dosyada vardır.
- not: sadece merdiven hesap aksı çizilmiştir. başka hiçbir eylem yapılmamıştır.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

• ByRT merdiven.cde
    7.4 MB · Görüntüleme: 2
Tamamdır çözümü buldum. Merdiven alanına tıklatınca ,mouse ta sağa da tıklıyoruz. Sonra hesap aksı oluşturuluyor.

Teşekkürler

Evet zaman zaman kullanıyorum. Mühendislik hesapları anlamında çok güzel bir iş. Hem mühendislik bilgimizi artırıyor, hem hızlı çözüme ulaştırıyor. İdecad o yönden takdir edilmesi gereken bir program .
Merdiven hesap aksını oluştururken sağ tıklamayı hep pas geçiyormuşum. Ondan dolayı yapamamıştım. İdecad bilgi bankasında da yazıyormuş :) Teşekkürler

Merhaba,
Merdiven oluştur seçeneğinden merdiveni oluşturdum. hesap akslarını da çizdim fakat analiz aldığımda donatıları vermiyor. ayrıca mesnet koşulunu belirle dediğimde ve ilgili kenara tıkladığımda da sonuç alamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• merdiven analiz hatası.cde
    1.2 MB · Görüntüleme: 2
"Yeni merdiven oluşur" komutu ile Merdiven başlangıç alanını oluşturduktan sonra devamındaki alanları
"Merdiven alanı ekle" komutu ile ekleyerek devam edin. Projenizdeki merdivenin her bir alanı farklı bir merdiven gibi tanımlanmış süreklilik oluşturmuyor. Tanımladığınız merdivenleri siliniz.
1699452457445.png

Kirişleri perdenin yakın ucundaki düğüm noktasına bağlayın. Perde üzerinden devam ederek diğer uca bağlamışsınız.
1699452704089.png
Analizden sonra deformasyonları inceleyiniz

Projenizdeki gibi döner tipte olan merdivenlerde otomatik çizim verilmemektedir.

"Yeni merdiven oluşur" komutu ile Merdiven başlangıç alanını oluşturduktan sonra devamındaki alanları
"Merdiven alanı ekle" komutu ile ekleyerek devam edin. Projenizdeki merdivenin her bir alanı farklı bir merdiven gibi tanımlanmış süreklilik oluşturmuyor. Tanımladığınız merdivenleri siliniz.
Ekli dosyayı görüntüle 39107

Kirişleri perdenin yakın ucundaki düğüm noktasına bağlayın. Perde üzerinden devam ederek diğer uca bağlamışsınız.
Ekli dosyayı görüntüle 39108

Projenizdeki gibi döner tipte olan merdivenlerde otomatik çizim verilmemektedir.

Ekli dosyayı görüntüle 39107

Ekli dosyayı görüntüle 39108

Geri