Merdiven Tasarımı

seymacgdm

Yeni Üye
Merhaba. Elimde bir proje var. Bodrum+ zemin+2 katlı. Merdiven eklemeye çalışıyorum. Merdivenlerin hepsini mesnetledim. Bodrum kattaki merdiven geometri hatası verdiği için analiz yapmıyor ama geometri kontrolü yaptığımda herhangi bir hata gözükmüyor. Bodrumda farklı bir mesnetleme yönteminden mi faydalanmalıyım? Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Merhaba. Elimde bir proje var. Bodrum+ zemin+2 katlı. Merdiven eklemeye çalışıyorum. Merdivenlerin hepsini mesnetledim. Bodrum kattaki merdiven geometri hatası verdiği için analiz yapmıyor ama geometri kontrolü yaptığımda herhangi bir hata gözükmüyor. Bodrumda farklı bir mesnetleme yönteminden mi faydalanmalıyım? Yardımcı olur musunuz?
projenizi yükleyin inceleyelim.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Dönüş yaptığınız için çok teşekkür ederim. Ben merdivenleri yapı ile birlikte çözüm için mesnetleme koşullarını kullanarak çözmüştüm. Bodrumlu bir bina yapıyorum ve bodrum kattaki merdivenim zemine oturmuyor. Bu sebeple sadece merdivenin havada kalan kısmını sabit mesnet olarak çözdüm, sorun giderildi. Yaklaşımım doğruysa hallettim sanırım :)

Dönüş yaptığınız için çok teşekkür ederim. Ben merdivenleri yapı ile birlikte çözüm için mesnetleme koşullarını kullanarak çözmüştüm. Bodrumlu bir bina yapıyorum ve bodrum kattaki merdivenim zemine oturmuyor. Bu sebeple sadece merdivenin havada kalan kısmını sabit mesnet olarak çözdüm, sorun giderildi. Yaklaşımım doğruysa hallettim sanırım :)
merdiveni perde ile zemine bağlayabilirsiniz.
bahsettiğiniz bölgeye subasman perdesi tanımlayıp merdiveni perdeye mesnetleyebilirsiniz.

Dönüş yaptığınız için çok teşekkür ederim. Ben merdivenleri yapı ile birlikte çözüm için mesnetleme koşullarını kullanarak çözmüştüm. Bodrumlu bir bina yapıyorum ve bodrum kattaki merdivenim zemine oturmuyor. Bu sebeple sadece merdivenin havada kalan kısmını sabit mesnet olarak çözdüm, sorun giderildi. Yaklaşımım doğruysa hallettim sanırım

Yarı rijit diyafram çözümünde merdivene sabit mesnet vermek yapı davranışını bozar.

Geri