merdiven

mimar_kar

Yeni Üye
merdiveni kendim oluşturtuktan sonra basamak sayısıyla basmak genişliği tutmuyor,yönetmelik gereği merdiven genişliği 28 olması gerekirken merdiven basamak sayısı ve rıht yüksekliği verdiğim zaman 20cm düşüyor

Merhaba,
planda merdiven konturunu tanmlarken 28 x basamak sayısını düşünerek konturu çizmelisiniz. merdiven oluştuktan sonra basamak sayısı, baştan çizdiğiniz kontura sığmazsa doğal olarak sığabileceği boyuta düşer.

18 basamaklı merdiven oluşturum ama rıht ve basamak tutuyor ama merdiven genişliği düşüyor bir tane örnek gönderebilirmisiniz

Arzu Dural Gök":2b9r74jn' Alıntı:
Yapmak istediğiniz merdiveni 2 boyutlu olarak çizip gönderin. Kat yüksekliğini de belirtin. Oluşturulup gönderelim.

EKTEKİ ÇİZİMDE DENGELENMİŞ MERDİVEN BASAMAKLARINI 28 CM GENİŞLİĞİNDE YAPAMIYORUM. YARDIMCI OLABİLİRSENİZ MEMNUN OLURUM.

Ekli dosyalar

• MERDİVEN ÖRNEK-3.jpg
    MERDİVEN ÖRNEK-3.jpg
    82.5 KB · Görüntüleme: 3,071
Merhabalar,

İstediğiniz merdiven ektedir.
Sorunuz olursa, projenizi seda@ideyapi.com.tr adresine mail atınız ya da Bursa veya İstanbul ofisimizi arayarak uzaktan erişimle destek alınız.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• merdivenn.ide85
    239.6 KB · Görüntüleme: 319
MERHABA BENDE MERDİVEN ÇİZERKEN 2 FARKLI ALAN TANIMLIYORUM FAKAT 2. ALANIM DÖNER KISIM OLDUĞUNDAN 1. ALANA RIHT TAM OLARAK OTURMUYOR 2. ALANIN İLK BASAMAĞINDAKİ RIHT YÜKSEK KALIYOR YARDIM CI OLABİLİR MİSİNİZ KAT YÜKSEKLİĞİM 2.95 CM RIHT YÜKSEKLİĞİM: 16.38

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    146.5 KB · Görüntüleme: 43
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    122.7 KB · Görüntüleme: 44
  • ERER.PNG
    ERER.PNG
    16.5 KB · Görüntüleme: 37
  • RTRTRTRT.PNG
    RTRTRTRT.PNG
    182.8 KB · Görüntüleme: 31
  • AAAAAA.PNG
    AAAAAA.PNG
    85.7 KB · Görüntüleme: 31
Merhaba dosyadaki gibi bir merdivenim var. İdecad dosyasında fotoğraftaki gibi oluyor. Basamak sayısını arttırdığımda çapraz kesik kısım düzeliyor ama mimaridekinin aynısını nasıl yapabilirim. Kaçırdığım bir durum mu var?

Ekli dosyalar

• merd..pdf
    432.5 KB · Görüntüleme: 11
  • merd.2.pdf
    363.4 KB · Görüntüleme: 7
Merhaba dosyadaki gibi bir merdivenim var. İdecad dosyasında fotoğraftaki gibi oluyor. Basamak sayısını arttırdığımda çapraz kesik kısım düzeliyor ama mimaridekinin aynısını nasıl yapabilirim. Kaçırdığım bir durum mu var?
Linki inceleyin Merdiven deformasyonu komutu ile sorun düzeltilebilir
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Tekrar teşekkür ederim. Hepsini inceledim mm kaydırma demişsiniz ona da çok uğraştım ama mantığını anlamadığımdan bir türlü yapamadım. Siz yapabilir misiniz merdiveni rica etsem?

Geri