merdivende sahanlık düzgün oluşmuyor

Siz bunu ekleyince basamak oluyor ama sizin çizim üzerinden direkt merdiven ekle diyorum sahanlık olarak görünüyor sebebi nedir acaba?
Benim oluşturduğum merdivende Alan1 için "Son basamak üst kot seviyesinde" ve "kaplamaya göre yükseklik ayarla" satırları işaretli değil.
Sizin oluşturduğunuz merdivende işaretli. işaretleri kaldırın.
İyi çalışmalar

1665643183315.png

Ekli dosyalar

• 1665642141507.png
    1665642141507.png
    61 KB · Görüntüleme: 24
Merhaba görseldeki gibi sahanlığın ortasına 1 basamak atacak şekilde merdiveni nasıl tasarlayabilirim?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    65 KB · Görüntüleme: 19
2. sahanlığı 2 basamak olarak girip rıht yüksekliğini 1 rıhta göre girip sonra Alanlar kısmından 1 basamağa düşürüyorum bu şekilde oluyor ama merdiven sahanlığının yarısı oluşuyor sadece. Yöntem yanlış mı acaba?
-Bir de genel bir soru: İdede her türlü merdiven tasarımını düzgün bir şekilde yapmak mümkün mü? Çok düzgün olmayan merdivenler olduğunda genelde ona en yakın merdiveni kütüphaneden seçip 1 2 basamağı 2b olarak düzenlemek doğru bir yaklaşım olur mu?

Ekli dosyalar

• 123123.cde
    21.6 MB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:
2. sahanlığı 2 basamak olarak girip rıht yüksekliğini 1 rıhta göre girip sonra Alanlar kısmından 1 basamağa düşürüyorum bu şekilde oluyor ama merdiven sahanlığının yarısı oluşuyor sadece. Yöntem yanlış mı acaba?
-Bir de genel bir soru: İdede her türlü merdiven tasarımını düzgün bir şekilde yapmak mümkün mü? Çok düzgün olmayan merdivenler olduğunda genelde ona en yakın merdiveni kütüphaneden seçip 1 2 basamağı 2b olarak düzenlemek doğru bir yaklaşım olur mu?

Mimari modele yakın hazır merdiven tipleri kullanılabilir veya kullanıcı tanımlı olarak yeni merdiven tipleri oluşturulabilir. Basamak yerleşimlerinin kayması gibi ufak farklar analiz sonuçlarını etkilemez.
Döner merdivenlerde otomatik çizim verilmediği için bu tip merdivenlerin detaylarını 2B düzenleme araçları ile çizmeniz gerekmektedir.

Merdiven tanımlama ile ilgili forum sayfalarını inceleyiniz. Projenizdeki merdivene benzer merdivenlerin modellenmesi açıklanıyor
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Geri