Merdiveni yapı ile birlikte modelleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cihateren

Yeni Üye
Herkese iyi günler. İdecadde merdiveni datada modelleme konusunda arkadaşların fikrini alacaktım . Bazı arkadaşlar boş bırakıyor kimileri de normal döşeme atıyor. Statik hesap açısından modellenmesi ile nasıl bir fark oluşturur

Herkese iyi günler. İdecadde merdiveni datada modelleme konusunda arkadaşların fikrini alacaktım . Bazı arkadaşlar boş bırakıyor kimileri de normal döşeme atıyor. Statik hesap açısından modellenmesi ile nasıl bir fark oluşturur
Merdiven konusu büyük muamma.. İdestatik formda çok yetkili var ama net cevaplar bekleme kalıp cevaplar verip senin mühendislik yetkinde deyip kenara çeliyorlar. Mesnetlenme kosullarını belirle ama yapı ile birlikte çözersen yani perde,kolon,kiriş vs bir yapı elemanına mesletlersen yapıyı bir noktadan daha mesnetlediğin için merdiven ve bağlandığı her elemanda tüm yükler artacak ve donatı değişecek..
Boş bırakma veya döşeme atma olayı eski idestatikçilerden kalma özellik, o zamanlar idestatik çok ilkeldi geliştirildi. Dediğim gibi bir sürü yönetmelik seçeneği eklenmiş, analize dahil edilmeyen detaylar eklenmiş ama İdestatik formda çok yetkili var ama net cevaplar bekleme kalıp cevaplar verip senin mühendislik yetkinde deyip kenara çeliyorlar..
Burda sadece kolon nasıl konur, kiriş niye atılır sorularını sor. Diğer asıl gerekli sorular devlet sırrı gibi saklanıyor :cool: Bu şekilde de idestatik yayılacak da doğru yapılar yapılacak da vs vs..

Sayın sainbey sizin ifadeniz ile “devlet sırrı gibi” saklandığını iddia ettiğiniz soruları bu forumdan sorun lütfen. başka bir başlık açarak
projeyi de yükleyip, projedeki, “şu merdivende şu husususu devlet sırrı gibi saklıyorsunuz.”
şeklinde sorun lütfen.
Ama her başlıkta sadece bir
Soru sorun. Yüzlerce soru sorabilirsiniz . Ama lütfen teker teker sorun. Ben de en yetkili kişi olarak izleyip yanıtları kontrol edeyim İlginiz için teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri