MUHTELİF SORULAR

Ali AVCI

Yeni Üye
*ÇİZİM LİSTESİNDE BULUNAN FAZLALAIK GEREKSİZ OLANLARI NASIL SİLERİM(ÖRN:5-5 KESİTİ OLUŞTURMUŞTUM LİSTEDEN SİLMEK İSTİYORUM)

*KIRMA ÇATIYA OLUK ATANINCA KALKAN DUVARIN OLDUĞU CEPHEYE DE OLUK ATANIYOR.NASIL SİLERİM?

*KAPI ETİKETİ:ETİKET TİPİ:2 SEÇLDİĞİNDE BR-H.07 YAZIYOR ;K1-100-220 YAZABİLİR MİYİZ.PLANDA KAPI KANADI 45 DERECE ÇİZİLEBİLİR Mİ

*3B FARKLI İKİ KÜTLEYİ TEK KÜTLE HALİNE GETİREBİLİR MİYİZ :öRN: BİT TOP İLE 1 KARE KÜP

*KAMERA YOLU İSTEDİĞİM YERDEN NASIL SEÇERİM:DİKDÖRRTGEN BİR YAPININ ÇEVRESİNDEN 2 M MESAFEDE BİR YOLI NASIL ÇİZERİM. PLANDA BU YOLU NEDEN ÇİZEMİYORUZ.

*KESME DÜZLEMİ İLE ÇİZİM ORTAMINA AKTARABİLİYOR MUYUZ (RENDER DEĞİL ÖRN:BİNAYO OTADAN KESTİK 3B KESİTİ ÇİZİM ORTAMINDA ALMAK İSTİYORUM MUMKÜN MÜ)

TEŞEKKÜRLER İYİ ÇALIŞMALR
ALİ AVCI

Merhabalar Ali Bey,

Düşey toolbarda bulunan çizimler sekmesinden tüm çizim listelerine ulaşabilir ve seçip silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Profil objesi komutuna girdikten sonra yüzen toolbarda profil objesi işlemleri sekmesinden profil objelerini parçalı olarak silebilirsiniz.
Kapı ayarlarından çizim sekmesinden etiket tipi 1 olarak değiştirmeniz gerekmektedir.
İki boyutlu araçlarla iki formu çizip uzatılmış obje komutuyla hacim kazandırabilirsiniz.
Planda ölçülü referans çizgiler çizip perspektifte kamera yolunu o çizgilere göre yerleşim yapabilirsiniz.
Kesme düzlemini ekran görüntüsü alıp paftaya ekleyebilirsiniz tefrişli kat planı sunumunda da render ya da ekran görüntüsüyle ekleme yapabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantılar da yardımcı olacaktır.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

Geri