Nmax hatası

Hem kesit büyütmeme hem de c35 yapmama rağmen. 2 kirişteki Nmax hatasını çözemedim. Bir de temel eklemeden 2 kirişte çıkan bu hata 60cm temeli eklediğimde 4-5 kirişe çıkıyor hem de kat ötelemesi hatası aldım. Yardımcı olur musunuz?
Temel ve kiriş hataları

Ekli dosyalar

• Nmax hatası.cde
    21.7 MB · Görüntüleme: 8
1714565820666.pngöncelikle projenizde taşıyıcı sisteminizi değiştirmeniz gerekli gibi duruyor. sisteminizi daha dengeli kurmalısınız kolonlarınız tek yönlü bu da kirişlerde NMAX oluşmasının sebeplerindendir. sisteme perde ilave etmekte çözümlerden ola bilir forumu incelemenizi tavsiye ederim. Daha devam ederse kirişleri kolon gibi boyutlandırmak ta seçenekleriniz arasında ancak bu durumda hesap raporunda hala hatayı görüyor olacaksınız izah etmek gerekir kontrol mercilerine bilginiz olsun.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
1714566250485.png
birde nacizane tavsiyem bu tarz saplamalardan kesinlikle kaçının. iyi çalışmalar dilerim.

Hem kesit büyütmeme hem de c35 yapmama rağmen. 2 kirişteki Nmax hatasını çözemedim. Bir de temel eklemeden 2 kirişte çıkan bu hata 60cm temeli eklediğimde 4-5 kirişe çıkıyor hem de kat ötelemesi hatası aldım. Yardımcı olur musunuz?
Temel ve kiriş hataları
Bu dosya fatma solmaz isimli kullanıcı için eklenmiştirç. (S3 poligon kolon kat ötlemesi için normal kolona dönüştürülmüştür.) Lütfen bu proje için dışarıdan birisi bana mesaj göndermesin.Daha iyisini yapıyorsa yapsın ve ilgili proje sahibine göndersin. (kullanıcı istediğini sorabilir.)

Ekli dosyalar

• fatma solmaz.cde
    23.6 MB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Bu dosya fatma solmaz isimli kullanıcı için eklenmiştirç. (S3 poligon kolon kat ötlemesi için normal kolona dönüştürülmüştür.) Lütfen bu proje için dışarıdan birisi bana mesaj göndermesin.Daha iyisini yapıyorsa yapsın ve ilgili proje sahibine göndersin. (kullanıcı istediğini sorabilir.)
çok teşekkür ederim elinize sağlık. kusura bakmayın bir sorum daha olacak. temelsiz raporda hiçbir sorun yok. temeli eklediğimde neden birçok hata alıyorum. kat ötelemesi ve kiriş kesme hatası ekleniyor.

Ekli dosyalar

• temel ekleyince.cde
    26.2 MB · Görüntüleme: 5
Temel ve kiriş hataları

Sorunuza destek merkezi platformunda cevap verilmiştir.

Temel ve kiriş hataları
PERDEYİ X yönünde yaparsınız.

Ekli dosyalar

• SOLMAZ.cde
    16.8 MB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:
Geri