PERDE ORANI KONTROLÜ

Projem çözüm sonrası hata vermiyor fakat raporda 'perde oranı kontrolü' kısmında şartların sağlanmadığını görüyorum. Bu konuda forumda bilgi bulamadım. Projeyi teslim etmem gerekiyor acil yardım edebilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• PROJE1MG.cde
    2.8 MB · Görüntüleme: 26
bu arada bu proje için, program ''Yüksek süneklik düzeyinde mdev/mo 0.75 koşulu sağlanamadı y yönünde r=6 alarak tekrar çözüm yapınız'' uyarısı verdi. r=6 alınca perde oranı kontrolü yaptı sanırım. r=6 alarak çözüm yapmak belediye/yapı denetim onayında sorun yaratmaz mı ?
sihirbazdan giderek her iki istikamette a=15 seçimi yapıp programın yönlendirmesi ile sonuca gitmişsiniz, doğru. yapı denetim ne olduğunu sorarsa datayı bilgisayara yükleyip gösterirsiniz.

Temelde 1 aksı 16/15 üst , 20/14 alt
2 aksı 18/15 üst, 20/14 alt donatılar var. çap olarak çok fazla. Hesap akslarını 60cm mesafede perde guruplarının sağına ve altına çekerseniz 1 aksı
16/15, 16/16 2 aksı 16/10, 16/16 çıkar. Denetim işine gelince itiraz
edecek durum yok. Betonarme veya kaset döşeme diyor zaten Denetimde geliyor benden geçiyor. Her iki yönde perde olduğu için iki yönde de A15 seçmelisiniz. Yönünde perde olmasaydı o zaman A 11 İ seçecektiniz. Yazmamın nedeni bundan sonra da karşılaşacağınız içindir. İyi çalışmalar. A13 seçimi kirişşiz döşemeler içindir.

Geri