Perdelerde fazla donatı veriyor

istediğiniz sıkıştırılmış cde dosyasını gönderiyorum perdeleri nasıl düzenleyebilirim yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

• statik proje sıkıştırılmış.cde
    6.5 MB · Görüntüleme: 9
Makina başında değilim projeye bakamadım ancak şu önerilerim işinize yarayabilir.

Asansör perdelerini poligon grup tanımlamadıysanız tanımlayın,
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

gene perde parametrelerinde donatı sekmesinde başlık/toplam donatı oranını %75 yapın.

Eğer kesme problemi yaşıyorsanız perdelerde etriye için sadece 10 ve 12 çaplarını işaretli bırakabilirsiniz veya perde genişliklerini bir tık büyütebilirsiniz. Bu şekilde perde ilavesine gerek kalmadan asansör perdelerindeki sorunu halledebilirsiniz. Ancak eğer yapınızda göreli kat ötelemeleri açısından bir sıkıntı varsa veya asansör perdelerinin kapasite oranları büyükse, perde ilavesi yapmadan bu önerilerim işe yaramaz.

Makina başında değilim projeye bakamadım ancak şu önerilerim işinize yarayabilir.

gene perde parametrelerinde donatı sekmesinde başlık/toplam donatı oranını %75 yapın.

Eğer kesme problemi yaşıyorsanız perdelerde etriye için sadece 10 ve 12 çaplarını işaretli bırakabilirsiniz veya perde genişliklerini bir tık büyütebilirsiniz. Bu şekilde perde ilavesine gerek kalmadan asansör perdelerindeki sorunu halledebilirsiniz. Ancak eğer yapınızda göreli kat ötelemeleri açısından bir sıkıntı varsa veya asansör perdelerinin kapasite oranları büyükse, perde ilavesi yapmadan bu önerilerim işe yaramaz.
şuan önerinizi deneyeceğim göreli kat ötelemesi yoktur projede

çözüme yine ulaşamadım aynı sorun devam ediyor :(

çözüme yine ulaşamadım aynı sorun devam ediyor :(

Projenizde P01-P02-P06 perdelerini grup perde yapınız.
Tüm perdelerin özelliklerinden "donatı tasarımı" sekmesinde "Başlık donatısı/ Toplam donatı" oranı arttırın. Örneğin 0.75 yapınız.

1632123269456.png
Donatı seçimi diyaloğundan perde etriyeleri için 12'lik donatı çaplarını seçiniz. Perde orta bölge donatı yoğunluğu azalıyor ve perde kesme güvenliği sorunları çözülüyor.

Analiz Ayarlarında X yönünde "4/5R uygula" seçeneğinin işaretlenmesine gerek olmadığı görülüyor. Proje hata tespit listesinde size uyarı olarak veriliyor.

1632124333939.png

V10.82 sürümünü kullanmanızı öneririz.

Asansör ve merdiven perdelerini grup olarak girmek yönetmeliğe göre zorunlumu? Grup girdiğimde projemde kesme güvenliği hatası veriyor.

perde grup.PNG

Geri