performans analizini yaptığım ekteki projeyi belediyeye sundum.
belediyeden bana bu projede kolon-kiriş-perdelerin etki kapasite oranlarının hesabının yapılmasını ve sunulmasını istedi. performans raporu aldığımızda böyle bir rapor çıktısı alamıyoruz programdan.
proje daha önce 2007 deprem yönetmeliğine göre çizildi. 2018 yönetmeliğine göre performans yapıyoruz.
ayrıca ilgili idare sistemde kolon b hatası verdiğini ve bunuda düzeltmemizi istedi. sonuçta bu proje 2007 yönetmeliğine göre çizildi. 2018 yönetmeliğine göre çeşitli hataların çıkması gayet normal. bu konuda ilgili idarenin ısrar etmesi doğru mudur.
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
iyi çalışmalar...

performans analizini yaptığım ekteki projeyi belediyeye sundum.
belediyeden bana bu projede kolon-kiriş-perdelerin etki kapasite oranlarının hesabının yapılmasını ve sunulmasını istedi. performans raporu aldığımızda böyle bir rapor çıktısı alamıyoruz programdan.

Performans analizi raporu alırken Seçmeli Rapor diyaloğunda "Güçlendirme Özet Raporu altındaki "Doğrusal Performans analizi ön bilgisi raporu" satırı işaretliyse Etki/kapasite oranları raporda verilmektedir.

1631522942552.png

1631523072641.png
proje daha önce 2007 deprem yönetmeliğine göre çizildi. 2018 yönetmeliğine göre performans yapıyoruz.
ayrıca ilgili idare sistemde kolon b hatası verdiğini ve bunuda düzeltmemizi istedi. sonuçta bu proje 2007 yönetmeliğine göre çizildi. 2018 yönetmeliğine göre çeşitli hataların çıkması gayet normal. bu konuda ilgili idarenin ısrar etmesi doğru mudur.
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
iyi çalışmalar...

TBDY 2018 Bölüm 15.5.2.5' de kolon kiriş birleşim kesme güvenliği kontrolünün yapılması istenmekte ve
"Birleşim kesme kuvveti talebinin kesme kuvveti dayanımını aşması durumunda, kolon-kiriş birleşim bölgesi gevrek olarak hasar gören eleman olarak tanımlanacaktır." denmektedir.
1631523407820.png
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 1631522477513.png
    1631522477513.png
    51.5 KB · Görüntüleme: 12
Performans analizi raporu alırken Seçmeli Rapor diyaloğunda "Güçlendirme Özet Raporu altındaki "Doğrusal Performans analizi ön bilgisi raporu" satırı işaretliyse Etki/kapasite oranları raporda verilmektedir.

Ekli dosyayı görüntüle 20439

Ekli dosyayı görüntüle 20440

ben projemde bütün seçenekleri tikledim ama yine de etki kapasite oranları raporumda çıkmıyor.
acaba projeyi inceleme şansınız oldu mu. son sürüm kullanıyorum ama sıkıntıyı çözemedim. yardım ederseniz sevinirim. teşekkür ederim.

yüklkedim projeyi ama portalda görünmüyor siz söyleyince farkettim. tekrar yüklüyorum.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Eklediğiniz proje tek katlı. TBDY 2018 15.5.3.1.c),-d),e-) maddelerinde binanın en üst katında etki/kapasite oranlarının sınır kontrolleri istenmediği için EKO değerleri basılmamaktadır.
İyi çalışmalar
1631525487136.png

Geri