Plansız alanlar

teddy

Üye
Merhabalar yönetmeliğe göre yapı denetim ve şantiye şefliği gerektirmeyen binalarda depremde oluşabilecek olumsuz durumlardan kim sorumlu oluyor.Mesela bir şirkette mühendis olarak çalışıyorsunuz şirket yapı denetim ve şantiye şefliği gerektirmeyen bir köy işi alıyor ama sizden o yapı ile alakalı bir hizmet beklemiyor ve Allah korusun bir deprem oluyor bu depremden doğan yapıdaki olumsuzluklardan kim sorumlu oluyor?

Proje ve imalat konusunda hiç kimse sorumlu değil, (sorumluluk imzası atılmamış)
bana göre denetimsiz yapan/yaptıran mal sahibi sorumlu, sonuçta kendi malıyla veya canıyla zarar görecek.

Merhabalar yönetmeliğe göre yapı denetim ve şantiye şefliği gerektirmeyen binalarda depremde oluşabilecek olumsuz durumlardan kim sorumlu oluyor.Mesela bir şirkette mühendis olarak çalışıyorsunuz şirket yapı denetim ve şantiye şefliği gerektirmeyen bir köy işi alıyor ama sizden o yapı ile alakalı bir hizmet beklemiyor ve Allah korusun bir deprem oluyor bu depremden doğan yapıdaki olumsuzluklardan kim sorumlu oluyor?
Planlı alanlar yada plansız alanlar yönetmeliği ve bunların üzerinde amir hükmünde imar kanuna göre sorumluluk alınmadan yapı yapılamaz. Sizin bahsetmek istediğiniz Yapı kayıt belgesi alınan yapılar yada ruhsatsız olarak yapılıp sonraki zaman diliminde bir şekilde izin verilen yapılar olmalı sanırım

Geri