Poligon kolonda kiriş atma hatası oluşması

dester

Üye
Deneme amaçlı hazır çizgileri poligon kolona dönüştürdüm kiriş atmak istediğimde
program hata verip sürekli kapanıyor. Son güncellemeyi tekrar kontrol ederseniz sevinirim
dosya ektedir.

Ekli dosyalar

• DORTARTIBIR.ide8
    221.2 KB · Görüntüleme: 360
Poligon kolonlar çubuk elemandır, arasına kiriş girilemez. Asansör perdelerinizi panel olarak girip, kabuk olarak modelleyiniz.

Ekli dosyalar

• ekran1.png
    ekran1.png
    16.1 KB · Görüntüleme: 3,331
Bazı belediyeler poligon olarak tanımlamamızı istiyor buda perdeyi poligon atamadıgımız için
poligon kolona çevirmek zorunda kalıyoruz. Özellikle Ankara ili Altındağ ilçesindeki belediye
bu şekilde istiyor. Yani poligon perde opsiyonu koyabilirsiniz. Ayrıca kolonları deneme amaçlı hepsini
poligon kolon yaptım ve kolondan kolona kiriş atamadım. Yani sizin bana gösterdiğiniz U perdelşer değil diğer kolonlarda da
sıkıntı var.

Ayrıca ben önceki versiyonda bazı perdeleri çubuk eleman olarak modellemiştim ve kolon olarak girince
otomatik olarak perde olarak tanımlamıstı. Simdi bu dosyalatı açtığımda kolon gibi görüyor ve yanlıs işlem yapıyor.
Bu konu ile ilgili yani eski projeler için çalışmanız varmı. yoksa sil projenin perdelerini bastan girmi yapıcaz

Bence şuan bütün mühendisler sizin perdeyi nasıl çubuk eleman olarak modellediğinizi merak ediyor başta ben olmak üzere.

Merakını gidereyim istersen. İde statik bu son güncelleme yapana kadar kolon eleman olarak tanımlanan 1/7 oranını geçen kolon elemanları otomatik olarak kabuk olarak modelliyor idi.
Son güncelleme ile u ortadan kalkmış oldu. Donatılarıda perde olarak atmaktaydı. Şimdi ise aynı projeyi açtığımızda sanki kolon olarak görmesi aali hatasına sebep olur.

Geri