Proje hakkında tavsiye

ssesli

Üye
Merhaba,

Daha proje üzerindeki detaylara ( duvar yükleri vb )geçmedim ama fikirlerinizi almak istiyorum. Poligon kolondaki b hatasını gderemedim. Sizce perde tanımlayarak mı yapılmalı? Asmolen projelerde dış kirişleri ilk defa yatık yapmaya çalıştım birde yay kiriş denemesi var. Bu konulardaki ve diğer gördüğünüz sıkıntıları paylaşırsanız minnetar olurum.

Teşekkürler

Ekli dosyalar

• asmolen.cde
    1.9 MB · Görüntüleme: 404
b hatası için : Yaptığım projelerde genelde beton sınıfını bir kademe artırdığımda problemi gideriyorum eğer bu da olmazsa poligon kolon kesitlerini büyütmelisiniz. İyi çalışmalar

Öncelikle şunu belirtmek isterim Üst yapı etkileşimli çözüm işaretli fakat temel veri girişi yok siz şuan B hatalarını düzeltseniz bile temeli girince sisteminiz bir hayli değişecektir.
*Dış duvarlardaki kirişleri mutlaka derin yapmanızı tavsiye ederim.Deformasyonları azaltır.
*Poligon kolonlar yapılacak işlemler kiriş donatılarını azaltmak veya kirişi farklı bir yerden bastırmak olmalıdır bence.
*Yay kiriş tanımlamanız başarılı bazı kirişler çok sıkışıyor bununla ilgili düzenleme yapılabilir.

saygılarımla.

Temeli tanımlamama rağmen bir değişiklik olmadı. Acaba ooligon kolon yerine panel tanımlaması mı yapsam ?

Geri