Projede birden fazla hata alıyorum.

Herkese merhaba. Ben yapı denetimde çalışıyorum bana gelen projeleri denetliyorum. Bir tane proje var idecad raporun da hiçbir hata gözükmüyor aynı projeyi ben idecadden çözüyorum bir sürü hata çıkıyor. Kolonların boyutunu vb gibi şeyleri değiştirdim ama ona rağmen hata çok. Bunun nedenini bilen varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• REHAT ELFETI·N-STATİK PROJESİ.pdf
    39.1 MB · Görüntüleme: 8
Eklediğiniz mimari proje ile statik projede uyumsuzluk var. 2 ve 4 aksındaki kolonlar mimari ile uyumsuz, kuzey yönde yapılan balkon çıkma uzunlukları uyumsuz, balkon alanları mimari ile uyumsuz, asansör üzerine döşeme tanımı yapılmış kaldırılması gerek, asansör perdeleri grup olarak tanımlanmamış, K37 kirişine 2 farklı yönden kiriş saplaması mevcut.

Eklediğiniz rapor ile eklediğiniz projede de uyumsuzluk mevcut.

cevap verdiğiniz için teşekkür ederim çizidiğim statik ile mimari proje uyuşmuyabailir çünkü hata veriyordu düzeltmek için bir kaç değişiklik yaptım ama ona rağmen hatalar almaya devam ettim. asansör perdeleri nasıl grup olarak tanımlanılır ve her zaman grup olarak tanıtılması gerekli mi?

cevap verdiğiniz için teşekkür ederim çizidiğim statik ile mimari proje uyuşmuyabailir çünkü hata veriyordu düzeltmek için bir kaç değişiklik yaptım ama ona rağmen hatalar almaya devam ettim. asansör perdeleri nasıl grup olarak tanımlanılır ve her zaman grup olarak tanıtılması gerekli mi?
Projede tasarım hataları mevcut, mimari ve statik projeniz birbiri ile uyumsuz durumda. Eklediğiniz raporda da asansör perdesi grup tanımlaması yapılmamış. Perdelerde her zaman grup olarak tanımlama yapılmıyor, U, L, T vb. tipli poligon perdelerde grup tanımlaması yapılmalı.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Geri