RÜZGAR YÜKLERİ

Bahadıroguz

Yeni Üye
MERHABALAR PROJEME RÜZGAR YÜKLERİ TANIMLAMAK İSTİYORUM TS EN 1991-1-4 E GÖRE EXCELDEN HESAPLAMA YAPIYORUM ANCAK BÖLGE BÖLGE YÜK DEĞERLERİ VAR BUNLARI İDECADDE NASIL TANIMLAYABİLİRİM YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ

MERHABALAR PROJEME RÜZGAR YÜKLERİ TANIMLAMAK İSTİYORUM TS EN 1991-1-4 E GÖRE EXCELDEN HESAPLAMA YAPIYORUM ANCAK BÖLGE BÖLGE YÜK DEĞERLERİ VAR BUNLARI İDECADDE NASIL TANIMLAYABİLİRİM YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ
Merhaba. Bu linkte:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
yüklenmesi anlatılmış. Yalnız projeniz yok. Projenizde dış cephe kaplamaları varsa gelen rüzgar yükleri etkili olur. Yalnız kaplamanın olmadığı durumda rüzgar etkilemez sadece eser geçer. Ben de ideCAD çelik programı yok o yüzden kaplamalara yük verilip verilmediğini bilmiyorum. Eğer yoksa yük dağılımı yapıp rüzgar yüklerini kaplamaların taşıdığı profillere etki ettirebilirsiniz.

SADECE ÇATI ÇELİK VE ÇATIDAKİ KAPLAMALARA ETKİTTİRMEK İSTİYORUM. ATTIĞINIZ LİNKİ GÖRMÜŞTÜM FAKAT BÖLGELERDEN BAHSETMİYOR

çatı kaplamalarını parçalı girebilirsiniz, her bir kaplama parçasına farklı rüzgar yükü tanımlayabilirsiniz. çatı kaplamasını parçalı girmek için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz ve ayrıca aşıkları bölmenizde gerekebilir.
1701534339709.png

aşıkları bölmek içinde aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz:

1701534393280.png

Geri