R KATSAYISI

mali yndmli

Yeni Üye
Merhabalar. Çözümlerimde X yönünde R katsayısının Md den dolayı 6 alınması gerektiği uyarısını alıyorum ancak bodrum kat rijit ve bodrum kat hariç üst yapıda X yönünde R nin 6 alınmasını gerektirecek kadar perde oranı yok. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

R katsayısı Seçimlerin detayını biliyorum, modeli .cde uzantılı kaydetmeme rağmen 62 mb oluyor ve yükleme başarızıs diyor. Modeli gördüğünüzde demekmistediğimi daha net anlatabileceğim ama yükleyemedim

R katsayısı Seçimlerin detayını biliyorum, modeli .cde uzantılı kaydetmeme rağmen 62 mb oluyor ve yükleme başarızıs diyor. Modeli gördüğünüzde demekmistediğimi daha net anlatabileceğim ama yükleyemedim
Çizim paftalarını ve 2d objelerinin tamamını ( dwg import vs..) silin, sadece data kalsın o şekilde cde olarak kaydedin.

Merhabalar. Çözümlerimde X yönünde R katsayısının Md den dolayı 6 alınması gerektiği uyarısını alıyorum ancak bodrum kat rijit ve bodrum kat hariç üst yapıda X yönünde R nin 6 alınmasını gerektirecek kadar perde oranı yok. Bu konuda yardımcı olur musunuz?
önerilerim;
--sihirbazdan giderek a13 seçiminiz uygun değil, her iki yönde a15 seçmelisiniz,
--107 m boyundaki binayı dilatasyonla ayırsanız uygun olur,
--perdeler katta grup yapılıp tek grup adı altında birleştirilmiş, ayrı ayrı grup yapınız,
1673857216463.png
--merdiven mesnetlemeleri yapılmamış,
--merdiven kat yüksekliklerini düzeltiniz.

Geri