Radye Temel Üstü Hasır Donatılı Beton

SEngineer

Yeni Üye
merhaba. projemde temel kazısı 1 m isteniyor. 50 cm radye temel döşemesi üzerine 50 cm dolgu üzeri hasır donatılı beton yapmam istendi. temeli -50 kotundan girip 0 kotunda temel üstü kat ekledim. Çevresine subasman perdesi gibi 50 cm yüksekliğinde perde ekledim. Düşüncem şuydu; perde üzeri 15 cm kalınlığında hasır donatılı döşeme tanımlayıp altta kalan 35 cm' i dolgu ile dolduracaktım. Fakat kolonlar kısa kolon olarak kaldığı için yetersiz kalıyor. Nasıl yapabilirim siz de bir fikir verebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• TRİBÜN.cde
    13.4 MB · Görüntüleme: 2
önerim;
dolgu kotu katını kaldırıp su basman perdelerini üst kattan giriniz.
çizimde 15 cm hasır donatılı döşemeyi eklersiniz.

Çizimde dediğiniz projeye detay olarak eklemek mi? Öyle olursa hasır donatıların metrajını nasıl yapacağım?

Cevabınız için çok teşekkür ederim önerinizi uyguladım ama başka yetersizlikler çıkıyor. Bu benim ilk projem. Projeye bakıp eksiklerimi bana söylemeniz mümkün mü acaba? Çünkü ben çözemedim bir türlü

Ekli dosyalar

• tribün.cde
    12.8 MB · Görüntüleme: 11
Cevabınız için çok teşekkür ederim önerinizi uyguladım ama başka yetersizlikler çıkıyor. Bu benim ilk projem. Projeye bakıp eksiklerimi bana söylemeniz mümkün mü acaba? Çünkü ben çözemedim bir türlü
önerilerim; (ilk projeniz olduğu için size örnek olsun)
su basman perdeleri, merdiven mesnetlenmeleri, fiber donatı, r-ı katsayıları, konsol döşeme, döşeme rijit diyafram düzenlemesi yapıldı.
öneri proje ekte.
1716554452827.png
1716554271506.png

Ekli dosyalar

• TRİBÜN ÜÖ.cde
    1.1 MB · Görüntüleme: 10
Geri