Rapor olustururken program kapaniyor

merhaba projeyi bitirdikten sonra sonuclara bakmak istediğimde örneğin kolon raporlarına bakmak istediğimde ya da rapor oluştur dediğimde yazılım hemen kapanıyor.eksiklerime bir türlü bakamıyorum.bazı elemanlarda hata göruyorum ama ilgili elemanda ne hata olduguna bakmak isteyip o elemana tıkladıgımda program kapanıyor.bakarmısınız lutfen(not:sizde kapanma olmazsa eksiklerim için düzeltme yorumlarınızı bekliyorum
hepinize iyi aksamlar
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Re: yazılım kapanması

Merhaba
--Hesap yaptırdım her türlü rapor alınabiliyor.
--Yapınızın koordinatlarını kontrol edin,
--Rx=8 Ry=7 almalısınız,
--Geometri kontrolünde çok fazla hata var düzeltin,
--R düzeltmesi yapılıp Hesap yapıldığında X yönünde göreli kat ötelemesini önlemek için perde ilave etmek çözüm olabilir.

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• HATALI YERLER.png
    HATALI YERLER.png
    229.5 KB · Görüntüleme: 6,081
Re: yazılım kapanması

ünver bey çok tesekkürler,program sürekli kapandığı için bakamıyorum. sizde sorun olmaması bendeki kilitte sorun olduğunu gösteriyor sanırım
programım kapanıyor analiz sonrası herhangi bir yere tıkladıgımda.yazılımla ilgili idecad yetkilileri bir bakabilir mi

Sorunun kilitte olacağını sanmıyorum.
Programı Windows ayarlarından kaldırın tekrar kurun çözüm olabilir.
Çözemezseniz yarın Bursa ofisinden yardım istersiniz.

Ünver ÖZCAN

Merhaba,

Programı ve rapor kapalıyken C:\ProgramData\ideCAD10\ klaöründe bulunan iderpt.tmp dosyasını silin. Tekrar rapor aldığında sorun çözülebilir. Çözülmezse Bursa teknik servisimizi arayarak uzaktan erişimle bilgisayarınıza bağlanmasın sağlayabilirsiniz.

Uzaktan destek almak için kullanabileceğiniz yazılım:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Not : "C: \ProgramData" klasörünü görebilmeniz için windows klasör seçeneklerinden "gizli dosyaları göster" seçeneğinizi işaretlemelisiniz.

Merhaba,
10.17 güncellemesinden sonra eski kayıtlı betonarme rapor dosyaları açılmıyor. Açılır gibi oluyor tekrar kapanıyor. İskele raporlarında sorun yok.
Hakan bey bir üstteki mesajınızda söylediğinizi yaptım. Sorun düzelmedi.
Şimdi ayrıca, iderpt.tmp dosyasını silince yeni rapor aldığımda windows bu dosyayı tanımıyor.

acgyapi":3kx64f21' Alıntı:
Merhaba,
10.17 güncellemesinden sonra eski kayıtlı betonarme rapor dosyaları açılmıyor. Açılır gibi oluyor tekrar kapanıyor. İskele raporlarında sorun yok.
Hakan bey bir üstteki mesajınızda söylediğinizi yaptım. Sorun düzelmedi.
Şimdi ayrıca, iderpt.tmp dosyasını silince yeni rapor aldığımda windows bu dosyayı tanımıyor.
Merhaba,
Ver 10.17' de rapor formatı değiştiği için daha önceki sürümde kayıt edilen rapor dosyalarının açılmaması normaldir. Ekteki Ver 10.14 rapor programı ile açabilirsiniz. Sorun çözülmezse yarın Bursa ofisimizi arasanız, uzaktan erişimle yardımcı oluruz.

Not: Arşiv raporlarını pdf formatında kayıt edebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• ideRPT_10_14.7z
    1.3 MB · Görüntüleme: 278
Geri