Riskli Bina Analizi hakkında

onur54

Üye
Merhabalar,
Belediye ruhsatı alınmış fakat 5 yılı aşkın süredir iskanı alınmamış bir yapının güncel yönetmeliğe (tbdy-2018, ts-500 vb) uygunluğunun kontrolünü yapmamızı istedi. Nasıl yapabilirim ?

Riskli bina analizi, doğrusal performans analizi gibi analizler ne anlama geliyor ? Hangi analizi hangi durumlarda yapmamız doğru olur ?

Programa iyi kötü binayı gir. düğmeye bas. Raporda kırmızı çarpı olmamasını sağla. Raporun çıktısını al belediyeye ver.

Hangi analiz yöntemini kullanmam doğru peki ?
Programa iyi kötü binayı gir. düğmeye bas. Raporda kırmızı çarpı olmamasını sağla. Raporun çıktısını al belediyeye ver.
Yukarıda yazdıklarım ironiydi. Deprem bölgesinde 600'den fazla inşaat mühendisi hapiste. Daha hangi yöntemi bile seçeceğinizi bilmiyorsanız bu işi nasıl yapacaksınız ? Sorularınızın cevabı detaylı şekilde TBDY'de var.

Yukarıda yazdıklarım ironiydi. Deprem bölgesinde 600'den fazla inşaat mühendisi hapiste. Daha hangi yöntemi bile seçeceğinizi bilmiyorsanız bu işi nasıl yapacaksınız ? Sorularınızın cevabı detaylı şekilde TBDY'de var.
Sizin gibi tecrübeli kişilerin fikrini almak istemiştim. Fakat tavrınız çok yanlış. Ciddi bir şekilde sorduğum soruya ironi olarak cevap vermeniz de yakıştıramadım. Bu platformun amacı ego tatmini değil. Cevap vermek zorunda değilsiniz.

Sizin gibi tecrübeli kişilerin fikrini almak istemiştim. Fakat tavrınız çok yanlış. Ciddi bir şekilde sorduğum soruya ironi olarak cevap vermeniz de yakıştıramadım. Bu platformun amacı ego tatmini değil. Cevap vermek zorunda değilsiniz.
Kırdıysam özür dilerim. Bakın sorunuz sadece "Riskli bina analizi, doğrusal performans analizi gibi analizler ne anlama geliyor ? " olsaydı ben dahil tecrübeli herkes seve seve cevaplardık. Ancak sorunuz bana böyle bir iş geldi daha ne seçeceğimi bilmiyorum şeklinde. Bende sizi bilmediğiniz işi yapmama konusunda kibarca uyarmaya çalıştım. Pasta yapmıyorsunuz ki kremasını biraz fazla kaçırsanız sadece tadı bozulsun.

Özetle kanunen büro tescilli bir inşaat mühendisi iseniz bu işi yapabilirsiniz. Ancak aynı kanunlar yapıların başına bir iş geldiğinde sizi asla korumayacaktır. Bunu unutmayın.

Geri