"rotanın bir parçası veya tamamı hatalı" hatasını vermesinin nedeni

haluk adanır

Yeni Üye
merhabalar çizdiğim statik projemi farklı bir klasöre kayıt etmek için faklı kaydet tıklayıp ardından klasör seçtim isim girdikten sonra kaydet e tıkladığımda "rotanın bir parçası veya tamamı hatalı" çıktı ve kayıt yapmadı ardından projeye dönüp kaydet e tıkladığımda gene hata verdi. şu an projede yaptığım değişiklikleri de kaydedemiyorum. acil çözüm.

Kaydetmek istediğiniz dizinde ve dosya adında türkçe ve özel karakterler kullanmadan bir deneyin. c:\dosya\a.ide10 gibi

merhabalar çizdiğim statik projemi farklı bir klasöre kayıt etmek için faklı kaydet tıklayıp ardından klasör seçtim isim girdikten sonra kaydet e tıkladığımda "rotanın bir parçası veya tamamı hatalı" çıktı ve kayıt yapmadı ardından projeye dönüp kaydet e tıkladığımda gene hata verdi. şu an projede yaptığım değişiklikleri de kaydedemiyorum. acil çözüm.
Konuyla ilgili aşağıdaki linki inceleyiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Sorununuz çözülmez ise; 10 versiyonu lisanslı kullanıcılarımız için oluşturulan teknik destek portalından, portalda kayıtlı mail adresi ile teknik destek talebinde bulunun. bilgisayarınıza uzaktan erişim sağlayarak sorunu inceleyelim.

Bilgisayarınıza uzaktan sağlanan erişimde sorunun Türkçe karakterden kaynaklandığı görüldü.
Bölge ayarları diyaloğunda yönetimsel sekmesinde "unicode olmayan programların dili" Türkçe değildi. "sistem yerel ayarlarını değiştir" bölümünden türkçe(türkiye) seçeneği seçilerek çözümlendi.

1673517309195.png

Geri