sürekli temel ilave donatıları fazla çıkması

c30_37

Üye
Yardımcı olur musunuz ? Konuyu önce betonarme projeler kısmında açtım yanlışlıkla moderatörler silebilirse cok sevinirim

Ekli dosyalar

• ide.cde
    3.1 MB · Görüntüleme: 27
İlgilenebilecek kimse yok mu ?
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Merdiven kulesi de bu şekilde, tasarım konusunda önerilerinize açığım. Teşekkürler
S5 kolonunu asansör kulesi katına çıkartın.
Asansör kulesi katını asansör/makine dairesi olarak işaretleyin.
D10-D11 döşemelerine duvar yükü girerek asansör kule katındaki konsolların altına önce yığma duvar örülecek notunu düşün.
İyi çalışmalar.

D10-D11 döşemelerine duvar yükü girerek asansör kule katındaki konsolların altına önce yığma duvar örülecek notunu düşün.
İyi çalışmalar.
Teşekkür ederim Olcay bey. Eğer S5'i merdiven kulesi katına çıkaramıyor isem bir tavsiyeniz olur mu bu konuda tasarım hususunda? Sağolun ilginiz için.

İyi çalışmalar.
Cevabınızı bekliyorum teşekkürler tekrardan..

Cevabınızı bekliyorum teşekkürler tekrardan..
Analiz olarak tasarımınız kurtarabilir belki. Ancak ben sizin tasarladığınız gibi bir modeli uygun bulmuyorum. Önerimi yukarıda belirttim. Hiç ama hiç alternatif yok ise İlgili idare/yapı denetim kabul ederse yığma tuğla yapılabilir.
Diğer yandan makine dairesiz asansörlerde minimum 120 net bırakmak şartı ile sehpa üstü 135 olacak şekilde bir tasarım yapılabilir.
İyi çalışmalar...

Geri