etriye

Üye
saplama kiriş hesaplarını yapıyor ancak saplama kirişlerin olduğu yerde askı donatısı detay çizimlerini kendisi veriyor sanırım nasıl olduğu konusunda bilgilendirirseniz sevinirim...

Re: İDECAD SAPLAMA KİRİŞ DETAY ÇİZİMLERİ

etriye":jsjepsyf' Alıntı:
öncelikle iyi günler ve iyi çalışmalar arkadaşlar

kafama takıldı saplama kiriş hesaplarını yapıyor ancak saplama kirişlerin olduğu yerde askı donatısı detay çizimlerini kendisi veriyor sanırım nasıl olduğu konusunda bilgilendirirseniz sevinirim...

Askı donatıları, kiriş - kiriş birleşimlerinde, taşıyan kirişte, TS 500'de verilen 8.1.6 koşuluna istinaden hesaplanır ve kiriş açılımıda etriye çizimi olarak düzenlenir.

Kiriş açılımı aldığınızda taşıyan kirişte askı donatılarını görebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için ekteki dokümanı inceleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• askıdonatısı.pdf
    160.1 KB · Görüntüleme: 1,010
hakan bey ilginize teşekkür ederim...imalatta terinde askı donatısı olarak ilace 4 12 lik pilyeli yada 3 12 lik ilave attırıyoruz benim merak ettiğim bir projede ( idecad ile çizilmiş) detay olarak görmüştüm çizimleri sanırım mühendis arkdaş o detayı kendisi çizdi,program vermemiş anladığım kadarıyla

tekrardan teşekkürler iyi çalışmalar

etriye":197hmu1d' Alıntı:
hakan bey ilginize teşekkür ederim...imalatta terinde askı donatısı olarak ilace 4 12 lik pilyeli yada 3 12 lik ilave attırıyoruz benim merak ettiğim bir projede ( idecad ile çizilmiş) detay olarak görmüştüm çizimleri sanırım mühendis arkdaş o detayı kendisi çizdi,program vermemiş anladığım kadarıyla

tekrardan teşekkürler iyi çalışmalar

Merhaba tekrar,

Program askı donatısını hesaplıyor ve Uğur Ersoy'un kitabında önerdiği şekliyle etriye düzeninde çiziyor. Bahsettiniz kişi kendi inisiyatifiyle başka bir donatı düzeni yapmış olmalı...

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    35.1 KB · Görüntüleme: 7,305
Geri