Sehim kontrolleri için işaretlemek gerekiyor mu?

mbtgel

Üye
SEHİM KONTROLLERİ İLLA YAPILMASI İÇİN İŞARETLENMESİNE GEREK VAR MI. YOKSA KENDİ YAPIYOR MU. ÇÜNKÜ RAPOR ALINDIĞINDA 1 VE 2 NOLU HESAP AKSLARI İÇİN SEHİM ŞARTI DENETLEMESİ İŞARETLİ OLMADIĞI HALDE KONTROLLERİNDE 1 NUMARALI VEYA 2 NUMARALI HESAP AKSINDA SEHİM KONTROLÜ HESABI GEREKMİYOR YAZIYOR. BU BİZİM YAPMASI İÇİN İŞARETLENMESİNE GEREK YOKMUDUR ACABAEkran Alıntısı.PNG

KONU HAKKINDA YÖNETİCİLERİN BİR AÇIKLAMASI VAR MI ACABA BEN DENK GELMEDİM DE. KONU HAKKINDA BİLİGİSİ OLAN VAR İSE DÖNÜŞ YAPABİLİR Mİ ?

Eğer kiriş veya döşeme sehime duyarlı bir yapı elemanı taşımıyorsa işaretlenmesi gerekmez.
İşaretlenmediği durumda eğer kiriş sehim kontrolü yapılması gerekmiyorsa yapılmaz ve bu raporlanır. buna rağmen siz kontrol yapmak isterseniz işaretlenmesi gerekir.

Konuyla ilgili TS500 madde 13.2.1 incelenebilir.
1653977898006.png

Eğer kiriş veya döşeme sehime duyarlı bir yapı elemanı taşımıyorsa işaretlenmesi gerekmez.
İşaretlenmediği durumda eğer kiriş sehim kontrolü yapılması gerekmiyorsa yapılmaz ve bu raporlanır. buna rağmen siz kontrol yapmak isterseniz işaretlenmesi gerekir.

Konuyla ilgili TS500 madde 13.2.1 incelenebilir.
Ekli dosyayı görüntüle 25267
TEŞEKKÜR EDERİM. BU MADDEYİ OKUDUM BİLİYORUM ASLINDA PROGRAMIN SEHİM İ DENETLEMESİNİ İŞARETLEMESEK DAHİ HESABA KATIP YAPIP YAPMADIĞI BU KRİTERLERİ KENDİSİNİN KONTROL EDİP ETMEDİĞİ AYRİYETTEN İLLA YAPMAMIZ GEREKLİMİYDİ DİYE SORUM.

Program kirişin sehime duyarlı olduğunu otmatik nasıl anlasın ? ve işaretlenmemesine rağmen bu kirişlerde de otomatik kontrol yapsın?
Bir öneriniz varsa paylaşın inceleyelim.

Program kirişin sehime duyarlı olduğunu otmatik nasıl anlasın? ve işaretlenmemesine rağmen bu kirişlerde de otomatik kontrol yapsın?
Bir öneriniz varsa paylaşın inceleyelim.
BEN BURDA SORU OLARAK SORDUM TERSLER VARİ BİR ÜSLUP İLE CEVAP VERMENİZE GEREK YOK ÇOCUK AZARLAMIYORSUNUZ SONUÇTA. PROGRAMI YAPAN SİZLERSİNİZ KONU HAKKINDA DA SORU SORULMASI SİZE YANLŞ GELİYORSA OTURDUĞUNUZ YERDE DURMAYIN BAŞKA BİR GÖREV YERİ SEÇEBİLİRİSNİZ

TEŞEKKÜR EDERİM. BU MADDEYİ OKUDUM BİLİYORUM ASLINDA PROGRAMIN SEHİM İ DENETLEMESİNİ İŞARETLEMESEK DAHİ HESABA KATIP YAPIP YAPMADIĞI BU KRİTERLERİ KENDİSİNİN KONTROL EDİP ETMEDİĞİ AYRİYETTEN İLLA YAPMAMIZ GEREKLİMİYDİ DİYE SORUM.
Bu cevabınızı dikkatlice okudum. Buradan anladım ki bu işi program otomatik yapsın istiyorsunuz. Ben de size gerçekten öğrenmek için program bu işi nasıl otomatik yapsın diye sadece sordum.

Verdiğim cevabı da tekrar tekrar okudum bu cevabın neresinde tersleme var bulamadım.
program kirişin sehime duyarlı olduğunu otmatik nasıl anlasın? ve işaretlenmemesine rağmen bu kirişlerde de otomatik kontrol yapsın?
bir öneriniz varsa paylaşın inceleyelim.

Geri