SU BASMAN PERDESİ SORUNU ( SU BASMAN PERDE H= 2.9 m)

Projenin mimarisini datanın içerisine import ederek koydum, inceleyebilirsiniz.

1- Su basman perdesi eğimli araziden dolayı 2.9 m yüksekliğe sahip. ( Neredeyse normal 1 kat yüksekliği kadar )

2- Eksi kot vererek perdeyi tanımladığım için zemin kat yüksekliği 6.1 m'lik bir yüksekliğe sahip. Böyle olunca zayıf kat oluşmaz mı , program herhangi bir hata vermiyor raporda çünkü ?

3- Ama bu şekilde Zemin kat, perde ve kolon donatılarında ise tek parça halinde kolon boyuna donatı çizimi veriliyor. Bu şekilde boyuna donatıları su basman kotunda filiz bırakarak mı detaylandırmalıyım? program otomatik şekilde donatıyı 2 ye böler mi ben bulamadım çünkü?

4- Yoksa ekstra kat olarak mı girip donatı detayı almalıyım?

Önerilerinizi paylaşırsanız çok memnun kalırım.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Ekli dosyalar

• SU BASMAN SORUNU ( H= 2.9 M).cde
    4.2 MB · Görüntüleme: 5
Subasmanı eksi kot vererek değil ayrı bir kat olarak tanımlayın. Geometri kontrolüne bakarsanız hata verdiğini görürsünüz.

Ekli dosyalar

• Geometri kontrolü.png
    Geometri kontrolü.png
    213.1 KB · Görüntüleme: 24
Subasmanı eksi kot vererek değil ayrı bir kat olarak tanımlayın. Geometri kontrolüne bakarsanız hata verdiğini görürsünüz.
Geometri kontrolündeki perde uyarısı Rapor kısmında herhangi bir hata vermiyor. Birde ayrı bir kat olarak tanım yaptığımızda döşeme de girmek gerekmez mi bu sefer ?

Geometri kontrolündeki perde uyarısı Rapor kısmında herhangi bir hata vermiyor.

Subasmanı eksi kot vererek değil ayrı bir kat olarak tanımlayın. geometri kontrolüne bakarsanız hata verdiğini görürsünüz.

Perde kalınlık kontrolünü sadece kat yüksekliği olarak düşündüğünüzde (kat yüksekliği)/16 fakat, perdenin yüksekliği olarak düşündüğünüzde (eksi kot+kat yüksekliği)/16 ==> Kullanıcının denetlemesi gereken bir durum oluşuyor.

Perde kalınlık kontrolünü sadece kat yüksekliği olarak düşündüğünüzde (kat yüksekliği)/16 fakat, perdenin yüksekliği olarak düşündüğünüzde (eksi kot+kat yüksekliği)/16 ==> Kullanıcının denetlemesi gereken bir durum oluşuyor.
11 versiyonunda bu gibi durumların önüne geçilmesi için perde kalınlığı kontrolü , kat yüksekliği yerine perde yüksekliği ile yapılmaktadır.

Geri