SU BASMAN PERDESİNİN KAT OLARAK GİRİLMESİ

mrtklnbck

Yeni Üye
Z+3 KAT OLAN YAPIDA 90 CM SU BASMAN PERDESİ MEVCUT. ZEMİN KAT 440CM OLUP 90CM SUBASMAN 350CM KAT YÜKSEKLİĞİ MEVCUT.SUBASMANI (90CM) AYRI KAT OLRAK GİRİP RİJİT KABUL EDİP İKİ YÜKLEMELİ ÇÖZMEMİZ DOĞRU BİR TASARIM OLUR MU? YOKSA ZEMİN KATLA BERABER GİRİP RİJİT ALMAYIP TEK YÜKLEMELİ Mİ ÇÖZÜLMELİ. VE YA BU KATI RİJİT KABUL EDİP TEK YÜKLEMELİ Mİ? YOKSA ZEMİN KATI TEK KAT ALIP PERDELERİ EKSİ KOT GİRİP(BU ŞEKİLDE ÇÖZÜMDE PERDELERİMİ 30/180 ALAMIYORUM MİMARİ TASARIMI ETKİLİYOR.) ÇÖZMEK Mİ DOĞRU OLUR. ÇOK FARKLI YORUMLAR ALDIM MÜHENDİS ARKADAŞLARDAN. ÇÖZÜMDE KARARSIZ KALDIM. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM. İYİ ÇALIŞMALAR.

Ekli dosyalar

• 1+1.cde
    3.9 MB · Görüntüleme: 9
Perdelere ve temele kot verilerek zemin kattan modellendigi zaman kat ayarlarinda zemin kat yüksekliği =subasman yüksekliği+zemin kat yüksekliği oluyor ve rijit kabul etmiyoruz yanlış mıyım

Son düzenleme:
yatay yükleri aktaracak döşemeniz olamadığı için;

evet.
Teşekkür ederim Ünver Bey bir konuda daha yardım alayım sizden zemin kat olarak tek Parça çözdüğümüzde saha da imalatta su basmana kadar bir imalat kalan kolon kiriş tabliye ayrı imalat şeklinde yapacaklar. 90 cm de kolonlarda soğuk derz oluşturulacak bu durum sağlıklı mıdır bizim için risk teşkil eder mi? Teşekkürler

Teşekkür ederim Ünver Bey bir konuda daha yardım alayım sizden zemin kat olarak tek Parça çözdüğümüzde saha da imalatta su basmana kadar bir imalat kalan kolon kiriş tabliye ayrı imalat şeklinde yapacaklar. 90 cm de kolonlarda soğuk derz oluşturulacak bu durum sağlıklı mıdır bizim için risk teşkil eder mi? Teşekkürler
binanın tamamını tek seferde soğuk derz oluşturmayacak şekilde keşke tek seferde dökebilsek.
bu da imkansız. mümkün olduğu kadar soğuk derz oluşturulmasını azaltmamız gerekir.
bunu içinde su basman perdelerini üst kat ile birlikte dökersek daha iyi olur.

Geri