Tekil Temel

ORHAN14

Etkin Üye
Merhabalar, aşağıda görüldüğü gibi bir temel modellemesi yapacağım. Bu tekil temelin içinde ve üstünde devam edecek bir kolon olacak bu kolonun boyutları 50/50 olacak. daha sonrasında bu kolonların üzerine çelik kutu profiller yerleştirerek tek katlı bir yapı modelleyeceğim. İdecad dosyamda bunu yapamadım. Modelleme yaptıktan sonra kolon düşey açılımlarını aldıktan sonra kolon donatı tekil temelin dışına çıkmakta. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Örnek olarak bir kolonu bu şekilde modelleyebilirseniz sevinirim...

Modelleme Yapmaya Çalışılan Durum.png
Modelleme Yapılmaya Çalışılan Durum

Ekran Görüntüsü (745).png
idecad programında yaptığım modelleme

Ekran Görüntüsü (746).png
idecad programında aldığım tekil temel açılımları

Ekran Görüntüsü (747).png
idecad programından alınan kolon düşey açılımları

Ekli dosyalar

• Statik.cde
    386.5 KB · Görüntüleme: 7
Merhabalar, aşağıda görüldüğü gibi bir temel modellemesi yapacağım. Bu tekil temelin içinde ve üstünde devam edecek bir kolon olacak bu kolonun boyutları 50/50 olacak. daha sonrasında bu kolonların üzerine çelik kutu profiller yerleştirerek tek katlı bir yapı modelleyeceğim. İdecad dosyamda bunu yapamadım. Modelleme yaptıktan sonra kolon düşey açılımlarını aldıktan sonra kolon donatı tekil temelin dışına çıkmakta. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Örnek olarak bir kolonu bu şekilde modelleyebilirseniz sevinirim...

Ekli dosyayı görüntüle 36291
Modelleme Yapılmaya Çalışılan Durum

Ekli dosyayı görüntüle 36292
idecad programında yaptığım modelleme

Ekli dosyayı görüntüle 36293
idecad programında aldığım tekil temel açılımları

Ekli dosyayı görüntüle 36294
idecad programından alınan kolon düşey açılımları
kolonu temelin içine modellemişsiniz. kolon kotlarını sıfırlayınız.

merhabalar;
çelik kolonların altına tekil temel modelleyeceğim.bağ kirişleri tek yönde atıyorum.uygulamada açıklığı uzun bağ kirişlerin kırılmasını engellemek için ortasına veya 3/2 sine hatıl yapılıyor.bunu ide de modellemem mümkün mü? yardımcı olabilir misiniz

Ekli dosyalar

• D.K. 26.10.23.cde
    3.1 MB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
Geri