temelde kiriş donatıları kurtarmıyor

ORHAN14

Etkin Üye
Merhabalar projemde temelimde birçok yerde zımbalama donatısı çıktığından dolayı temel kirişleri kullanmaya yöneldim. bu durumda da bazı temel kirişlerinin eğimli olmasından dolayı As- hatası almaktayım. yardımcı olabilirseniz sevinirim. iyi çalışmalar.

temel kirişlerinin hepsini 100/80 olarak deneyebilirseniz sevinirim

Ekli dosyalar

• statik data.cde
    8.5 MB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Merhabalar projemde temelimde birçok yerde zımbalama donatısı çıktığından dolayı temel kirişleri kullanmaya yöneldim. bu durumda da bazı temel kirişlerinin eğimli olmasından dolayı As- hatası almaktayım. yardımcı olabilirseniz sevinirim. iyi çalışmalar.

temel kirişlerinin hepsini 100/80 olarak deneyebilirseniz sevinirim
Sayın ORHAN14,

TK73 ve TK85 temel kirişlerini S6 kolonuna aynı düğüm noktasından bağlayıp, Minimum Etriye aralığını 5 cm seçtiğinizde sürekli temel olarak rapor üzerinde hatalar ortadan kalkıyor.

Size önerim:

Genel olarak temel düzeninizi gözden geçirmeniz. Poligon kolonları (S11, S20) bir sürekli temele taşıtınız. (Raporun statik kısmında SB120 poligon kolonunun sürekli temel kirişlerinden TKB115 kirişinin uzunluğu 35 cm, TKB131 kirişinin uzunluğu 0 cm olarak alınmış).
Sürekli temel kirişi ile radye aynı kalınlıkta ise radye olarak çözmeniz.

İyi çalışmalar dilerim.

merhabalar temel kirişli çözümü mecburen yaptım. temel kirişli çözüm yapılmadığında bitişik nizam olmasından dolayı bir çok kolon ve perde de zımbalama donatısı çıkmaktaydı. onun yerine bu şekilde bir çözüm yaptım.

merhabalar temel kirişli çözümü mecburen yaptım. temel kirişli çözüm yapılmadığında bitişik nizam olmasından dolayı bir çok kolon ve perde de zımbalama donatısı çıkmaktaydı. onun yerine bu şekilde bir çözüm yaptım.
bu konuyla alakalı yardımcı olabilir misiniz

Geri