Toprak altında kalan bodrum perdeleri çizilmeden analiz yapma

Merhaba. Toprak altında kalan (toprak itkisi etkisinde kalan) bodrum perdeleri çizilmeden, rijit kat kabulü ile analiz yapımında bir hata olur mu? Aplikasyon planında kirişlerin mevcut olduğunu ve olması gereken bodrum perdelerinin üst kotunun kiriş alt kotuna denk geldiğini gördüm. Bu detaylar el ile işlenmiş. Bu gibi bir çözüm sağlıklı olur mu?

Merhaba. Toprak altında kalan (toprak itkisi etkisinde kalan) bodrum perdeleri çizilmeden, rijit kat kabulü ile analiz yapımında bir hata olur mu?
olur,
Aplikasyon planında kirişlerin mevcut olduğunu ve olması gereken bodrum perdelerinin üst kotunun kiriş alt kotuna denk geldiğini gördüm. Bu detaylar el ile işlenmiş. Bu gibi bir çözüm sağlıklı olur mu?
el ile işlenmiş kirişler modellemeye girilmediği için modelleme hatası olur.
mimari projede ne varsa modellemeye girip hesap kabulleri bu modellemeye göre yapılmalı.

olur,

el ile işlenmiş kirişler modellemeye girilmediği için modelleme hatası olur.
mimari projede ne varsa modellemeye girip hesap kabulleri bu modellemeye göre yapılmalı.
Teşekkürler. Yapı periyodunda ciddi değişimlere sebep olabilir mi? Düşey deplasmanlar değişiyor, moment grafiği değişiyor ama belediye kabul edebiliyor. Bu şekilde kabul edilmiş bir proje gördüm ve şaşırdım. Metrajlarda zaten sorun yaratacak.

ek bir soru olarak perde başlıklarını ayrı kolon olarak tasarlamanın projeye bir eksi yönü olabilir mi?(perde ayarlarından başlık mesafeleri kullanıcı tanımlı olarak 0 ayarlanmış vaziyette)

Geri