V10.59 ile 30 Saniye Süren Analiz V10.82 de 15 Dakika Sürüyor

İsmail Hakkı BESLER

Administrator
Yönetici
Böyle bir artış beklenmez ve normal değil.
V10.59 ve V10.82 de aynı parametrelerle modellenen aynı projede , analiz ve tasarımın sonuna eklenen "betonarme kapasite oranları" hesabından dolayı, bir miktar süre artışı oldu ama bu artış 30 saniyeden 15 dakikaya çıkan bir artış değil.

v10.59 ve 10.82 parametrelerini aynı yapmak için "kolonları fiber modelle hesapla" işaretini kaldırmalisinz ;

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Yukarıdaki linkde anlatılan işareti kaldırmanıza rağmen, anormal süre artışlarının olduğu projeleri eklerseniz inceleriz.

Böyle bir artış beklenmez ve normal değil.
V10.59 ve V10.82 de aynı parametrelerle modellenen aynı projede , analiz ve tasarımın sonuna eklenen "betonarme kapasite oranları" hesabından dolayı, bir miktar süre artışı oldu ama bu artış 30 saniyeden 15 dakikaya çıkan bir artış değil.

v10.59 ve 10.82 parametrelerini aynı yapmak için "kolonları fiber modelle hesapla" işaretini kaldırmalisinz ;

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Yukarıdaki linkde anlatılan işareti kaldırmanıza rağmen, anormal süre artışlarının olduğu projeleri eklerseniz inceleriz.

Bence de mümkün değil, kaç kere versiyon yükselttim ve projeleri 10.20 den beri test ediyorum. Analiz süreleri benzer hep. Sadece yeni versiyonda olursa eleman hataları olabiliyor oda normal çünkü program her seferinde iyileştiriliyor.

Program süresi ile benim tecrübem, modelde yapılan bir hata vardır (modele ilaveler yapılmadıysa). Çünkü aynı versiyonda başka kayıtlar arasında bile analiz farkı olabiliyor. Örneğin radye temelsiz süre 2 dk iken, radye temelli 7 dk., ki bu meshlerden dolayı normal. Yada sorunlu bir eleman olabiliyor. Ondan dolayı da uzayabiliyor.

Bu açıklamayı da şundan dolayı yaptım. Foruma genel olarak inceleyen biri olarak firma ne zaman bir güncelleme yapsa biz kullanıcılar bir dünya problem söylüyoruz :) Kimi genel olarak çoğu kullanıcıların yaşadığı şeyler oluyor ve bunları zaten notlarına alıp hemen düzeltiyorlar.

Yahu biraz modelleri kontrol edelim yada başka bir model test edip emin olup ondan sonra yazalım. Valla sırf bu yüzden firma güncelleme yapmayacak :)))))

Not: İsmail Bey, birazda çelik modüle el atın ya :)))

İyi çalışmalar...