Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

v11 online nasıl satın alınır?

Son düzenleme:

V11'e online Yükseltme yapabilmek için V10 kilidinizin bilgisayarınıza takılı olması gerekmektedir.

Taksitli ödemelerde vade farkı yoktur
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Merhabalar V11'i aldım ancak kullanım kolaylığı bakımından v10'a kıyasla daha dezavantajlı geldi bana. Örneğin:
- V10 da bir önceki işimin içinden yeni proje aç deyince son proje ayarlarını yeni açılanda kullanmak istermisiniz diye sorup aynı ayarlarla devam eden yeni bir proje açtırıyordu. V11 de ise proje sihirbazı ile başla'ya yönlendiriyor. Şablon seçeneği gözüküyor ama tıklanmıyor. V11 versiyonunda da eski proje ayarları ile devam etme seçeneği eklenecek mi?
- Ayrıca birim ayarlamalarında V10'a kıyasla yine bir karışıklık var. V10'da çizim ekranında CM ile çalışırken, misal döşeme sekmesindeki Q yükü tf/m2 olabiliyordu. V11 de ise cm ile çalışırken döşeme ve kiriş sekmelerindeki yük tanımları da cm'ye dönüyor bunu ayarlamanın bir yolu var mıdır. Var diyelim bulduk ve uyguladık diyelim. Her projede tekrar tekrar ayarlamak zorunda kalmayacağımız bir yöntem var mıdır?
- V11'de son çalıştığım dosyada nedenini anlayamadığım bir şekilde döşeme tanımlamasında sıkıntı yaşadım. sıkıntıyı da ek olarak ekliyorum.

Ekli dosyalar

Merhaba,
- V10 da bir önceki işimin içinden yeni proje aç deyince son proje ayarlarını yeni açılanda kullanmak istermisiniz diye sorup aynı ayarlarla devam eden yeni bir proje açtırıyordu
Bu istek notlarımız arasıdadır. Gelecek güncellemede bu konuda çalışma yapılmıştır.

- Ayrıca birim ayarlamalarında V10'a kıyasla yine bir karışıklık var. V10'da çizim ekranında CM ile çalışırken, misal döşeme sekmesindeki Q yükü tf/m2 olabiliyordu. V11 de ise cm ile çalışırken döşeme ve kiriş sekmelerindeki yük tanımları da cm'ye dönüyor bunu ayarlamanın bir yolu var mıdır.
Genel ayarlar diyaloğunda Girdi birimlerini cm seçebilirsiniz.
1726212119672.png
Var diyelim bulduk ve uyguladık diyelim. Her projede tekrar tekrar ayarlamak zorunda kalmayacağımız bir yöntem var mıdır?
Şablon proje olarak kayıt ediliebilir.
İlave olarak gelecek güncellemelerde şablon projelerde girdi birimi default cm gelecek şekilde ayarlandı.
- V11'de son çalıştığım dosyada nedenini anlayamadığım bir şekilde döşeme tanımlamasında sıkıntı yaşadım. sıkıntıyı da ek olarak ekliyorum.
Belirttiğiniz bölgede döşeme oluşturulamaması V11.04' özel bir durum değildir. V10.94' te de bu bölümde döşeme oluşturulamamaktadır. Gelecek güncellemede bu konuda da çalışma yapılmıştır.
Mevcut durumda döşeme kenarını resimdeki gibi 1 cm aşağıdan tanımlayınız. Döşeme oluşturulacaktır.

1726213467995.png

Merhaba,

Bu istek notlarımız arasıdadır. Gelecek güncellemede bu konuda çalışma yapılmıştır.

Genel ayarlar diyaloğunda Girdi birimlerini cm seçebilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 45367

Şablon proje olarak kayıt ediliebilir.
İlave olarak gelecek güncellemelerde şablon projelerde girdi birimi default cm gelecek şekilde ayarlandı.

Belirttiğiniz bölgede döşeme oluşturulamaması V11.04' özel bir durum değildir. V10.94' te de bu bölümde döşeme oluşturulamamaktadır. Gelecek güncellemede bu konuda da çalışma yapılmıştır.
Mevcut durumda döşeme kenarını resimdeki gibi 1 cm aşağıdan tanımlayınız. Döşeme oluşturulacaktır.

Ekli dosyayı görüntüle 45369

merhabalar size yazdıktan sonra biraz kurcaladım ve grid ayarını ayrıca cm olarak seçilebildiğini gördüm. Ayrıca kurcalarken ayarlar sekmesinde ayarları yükle - ayarları kaydet seçeneklerini gördüm. Bu 2 komutu kullanarak manuel şekilde yeni çalışmama eskiden set ettiğim ayarlar geldi. (ölçü, çizgi renkleri tipleri vs.) Ama eskisi gibi program açılırken sorsa daha iyi olur tabii.
Döşeme tavsiyesi içinde ayrıca teşekkür ederim. Buna benzer bir çözümü manuel şekilde merdiven sahanlığı çizerken yapıyordum aklıma gelmemiş bunda.
Hızlı cevap ve ilginiz için çok teşekkürler, iyi çalışmalar

idecad Betonarme 10'dan Çelik+Betonarme 11'e geçme niyetim vardı. Fiyatlama'da 95binden 115bin gibi akıl almaz bir güncellemeye gitmeniz üzdü. Büyük ihtimalle bir kullanıcı kaybettiniz.

Beyefendi o kadarını hesap ediyoruz bu mantıkla aslında 4 proje parası diye 500.000 lira fiyat istesinler siz parayı ağaçtan topluyorsanız orası ayrı ama kimse 95.000 lira olan bir ürüne 1 ay içinde 20.000 lira gelen zammı açıklayamaz.

Bu hali ile zaten işini gören bir program kendimi güncellemek ve yeni bir uzmanlık eklemek isteği ile eski fiyatı da makul gördüğüm için geçmeye niyetim vardı gelecek ödemelere göre kendime bir boşluk ayarlamışken akıl almaz bir şekilde gelen zam mı gördüm üzücü gerçekten

Geri