Windows çalışmayı durdurdu mesajı

soothsayercan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.İdecad son sürüm demo kullanıyorum.Birkaç ay önceye kadar herşey normaldi.2 ay kadar hiç açmadım programı.Bugün açtığımda normal açılıyor fakat yeni proje oluşturmaya çalışırken ''windows çalışmayı durdurdu hatası'' verip kapanıyor.Kaldırdım tekrar yükledim aynı sorun devam etmekte.Neden acaba? :?:

Re: idecad windows çalışmayı durdurdu hatası

Ctrl + Shift tuşuna basarak programı çalıştırın

Kayıt ve giriş ayarları temizlendi şeklinde bir mesaj çıkacak.

Tamam deyip devam edin... program açıldığında da yazdığınız işlemi tekrar deneyin.

İyi çalışmalar...

Öncelikle cevabınız için teşekkürler.Dediğinizi yaptım aynen.Fakat sorun aynen devam etmekte.

Bursa ofisten bana ulaşabilirsiniz. Ararsanız probleme birlikte bakabiliriz.

0 224 220 67 17

ARadım,gayet ilgilendiniz.ve sorunumu hallettim.Ekran kartı güncellemesi eksikliği yüzündenmiş.

İdecad statik 7 demo kullanmaktayım ve rapor bölümünü açtığım anda çalışmayı durdurdu hatası alıyorum.

oguzhandemir":304mx5zc' Alıntı:
İdecad statik 7 demo kullanmaktayım ve rapor bölümünü açtığım anda çalışmayı durdurdu hatası alıyorum.

"C:\ProgramData\ideCAD" klasörü altındaki "iderpt.tmp" dosyasını silin ve tekrar deneyin.

idecad 7 programını çalıştırdığımda hiç bi sıkıntı olmadan takılmadan açılıyor,fakat merdiven tulbarına tıkladığımda sistem çalışmayı durdurdu diye hata veriyor sorunu nasıl çözebiliriz?

brk5672":2ro9tog0' Alıntı:
idecad 7 programını çalıştırdığımda hiç bi sıkıntı olmadan takılmadan açılıyor,fakat merdiven tulbarına tıkladığımda sistem çalışmayı durdurdu diye hata veriyor sorunu nasıl çözebiliriz?
Sorun ekran kartından veya ekran kartı sürücüsünden kaynaklanıyor olabilir. Ayarlar /Genel Ayarlar Diyaloğunda -open GL donanım hızlandırıcısını kullan- seçeneğini iptal edip çalışmanız sorunu çözebilir. (open gl hızlandırıcısını kullanmayı iptal ettikten sonra programı kapatıp açmayı unutmayınız.)

Ekli dosyalar

• genelayarlar.PNG
    genelayarlar.PNG
    53.6 KB · Görüntüleme: 10,565
Levent Özpak":poi9w9cu' Alıntı:
brk5672":poi9w9cu' Alıntı:
Sorun ekran kartından veya ekran kartı sürücüsünden kaynaklanıyor olabilir. Ayarlar /Genel Ayarlar Diyaloğunda -open GL donanım hızlandırıcısını kullan- seçeneğini iptal edip çalışmanız sorunu çözebilir. (open gl hızlandırıcısını kullanmayı iptal ettikten sonra programı kapatıp açmayı unutmayınız.)
çok saolun çözüldü sorun...

merhaba arkadaşlar idecad 8 kullanıyorum aks çizmeye çalıştığımda sistem çalışmayı durdurdu uyarısı alıyorum ve program kapatmaktan başka seçenek kalmıyor ne yapmalıyım?

vizebel":3kouls7u' Alıntı:
merhaba arkadaşlar idecad 8 kullanıyorum aks çizmeye çalıştığımda sistem çalışmayı durdurdu uyarısı alıyorum ve program kapatmaktan başka seçenek kalmıyor ne yapmalıyım?

Merhaba,

Ekteki linkten microsoft eklentilerini indirip kurun.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

İyi çalışmalar

Hakan Bey
öncelikle cevabınız için teşekkürler.
linkteki dosyayı indirdim bilgisayarımda yüklüymüş, kaldırdım tekrar kurdum, bilgisayarı yeniden başlattım ancak yine aynı hatayı yapıyor.
Başka ne yapabilirim.

İyi çalışmalar

vizebel":zs4pxxfb' Alıntı:
Hakan Bey
öncelikle cevabınız için teşekkürler.
linkteki dosyayı indirdim bilgisayarımda yüklüymüş, kaldırdım tekrar kurdum, bilgisayarı yeniden başlattım ancak yine aynı hatayı yapıyor.
Başka ne yapabilirim.

İyi çalışmalar

Bursa ofisimizi ararsanız uzaktan erişimle bilgisayarınıza bağlanıp soruna bakabiliriz. Aramadan önce aşağıdaki programı kurun:

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Bursa ofis:
0 224 220 67 17

İdecad statik 7 demo ile çalışıyorum. Çalıştığım projede bodrum döşemelerini çizerken idecad çalışmayı durdurdu mesajı veriyor. yaklaşık 15 kez denedim 1 dakika çalıştıktan sonra kapanıyor. Teşekkürler.

Aytaç":20lnvyvk' Alıntı:
İdecad statik 7 demo ile çalışıyorum. Çalıştığım projede bodrum döşemelerini çizerken idecad çalışmayı durdurdu mesajı veriyor. yaklaşık 15 kez denedim 1 dakika çalıştıktan sonra kapanıyor. Teşekkürler.

Ayarlar /Genel Ayarlar Diyaloğunda -open GL donanım hızlandırıcısını kullan- seçeneğini iptal edip çalışmanız sorunu çözebilir. (open gl hızlandırıcısını kullanmayı iptal ettikten sonra programı kapatıp açmayı unutmayınız.)

Merhaba ben programı açmak için tıkladığımda direk çalışmayı durdurdu hatası alıyorum silip tekrar yüklememe rağmen hata düzelmedi yardımcı olabilirmisiniz..

oguzhan25":20dm3qxw' Alıntı:
Merhaba ben programı açmak için tıkladığımda direk çalışmayı durdurdu hatası alıyorum silip tekrar yüklememe rağmen hata düzelmedi yardımcı olabilirmisiniz..

Ctrl + Shift tuşuna basarak programı çalıştırın

Kayıt ve giriş ayarları temizlendi şeklinde bir mesaj çıkacak.

Tamam deyip devam edin...

Geri