Windows 7 veya Vista:"Bu nedir" yardımlarının çalışması için

Hakan Şahin

Administrator
Yardım konusu 6.x versiyonları için geçerlidir.

Ek not : 7 versiyonunda bu nedir yardımları kaldırılmıştır. Yerine HTML yardım getirilmiştir. F1 tuşu ile yardım çalışmaktadır.

Windows Vista'da Windows Yardım ve Destek penceresinde aşağıdaki iletiyi alıyorsunuz:
Bu programın Yardımı önceki Windows sürümlerinde kullanılan ve Windows Vista'da desteklenmeyen Windows Yardım biçiminde oluşturulmuş.

Windows 7'de Windows Yardım ve Destek penceresinde aşağıdaki iletiyi alıyorsunuz:
Bu programın Yardımı bu Windows sürümünde bulunamayan bir özelliği bağımlı olan Windows Yardımı biçiminde oluşturulmuş. Bununla birlikte, Windows Yardım biçiminde oluşturulmuş Yardımı görüntülemenize izin veren bir programı karşıdan yükleyebilirsiniz.

Microsoft, Windows Vista ve Windows Server 2008'den başlayarak Windows sürümlerine 32-bit Yardım dosyası görüntüleyicisi eklememektedir. Bu nedenle,

Microsoft'un sitesinden yardımların açılmasını sağlayacak bir eklentinin kurulması gerekmektedir.

İlgili link:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Linkte verilen çözümde, ilgili windows sürümünüze ait ilgili satırı tıklayarak eklentiyi kurun. (Aşağıdaki ekran görüntüsüne göre linki takip edebilirsiniz)

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    98.3 KB · Görüntüleme: 15,204
Re: Windows 7 veya Vista:"Bu nedir" yardımlarının çalışması

ide statik 7' de "Bu nedir?" yardımının çalışmıyor mu ? Windows Xp kullanıyorum.

Bu işlemi yaptım fakat halen çalışmıyor?Sorun başka ne olabilir.

ideCAD 7'de "bu nedir" yardımları 64 bir programla uymlu olmadığı için kaldırılmıştır, onun yerine her diyalog ve çizim komutu için f1'e basılarak çağırılan yardım menülerine geçilecektir.

win vista kulanıyorum ilgili windows dosyasını yüklediğimde güncelleştirme sisteminiz için uygun değil iletisi alıyorum.
Ayrıca idestatik programında ikonların üstüne mausla yaklaştığımızda açıklama çıkardı şu an programda böyle açıklamalar çıkmıyor. Bu konuda yardımcı olursanız
sevinirim..

hkderinoz":xapcwxgl' Alıntı:
win vista kulanıyorum ilgili windows dosyasını yüklediğimde güncelleştirme sisteminiz için uygun değil iletisi alıyorum.

6 versiyonu mu kullanıyorsunuz, 7 versiyonunda işlemleri yapmanıza gerek yok. 6 versiyonu kullanıyorsanız, windos yardım ekranında açıklanan yönergeleri takip edin. Vista 32 veya 64 bit versiyonlarına ve dile göre dosyayı seçmeniz gerekiyor olabilir.

hkderinoz":xapcwxgl' Alıntı:
Ayrıca idestatik programında ikonların üstüne mausla yaklaştığımızda açıklama çıkardı şu an programda böyle açıklamalar çıkmıyor. Bu konuda yardımcı olursanız
sevinirim..

Fareyi ikon üzerinde beklettiğinizde ikonların yardımlarının çıkmaması Özelleştir diyalogundaki seçeneğin kapalı olmasına bağlı olabilir.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    21.2 KB · Görüntüleme: 13,747

HakanŞahin":zbcn5hrs' Alıntı:
hkderinoz":zbcn5hrs' Alıntı:

6 versiyonu mu kullanıyorsunuz, 7 versiyonunda işlemleri yapmanıza gerek yok. 6 versiyonu kullanıyorsanız, windos yardım ekranında açıklanan yönergeleri takip edin. Vista 32 veya 64 bit versiyonlarına ve dile göre dosyayı seçmeniz gerekiyor olabilir.

hkderinoz":zbcn5hrs' Alıntı:
sevinirim..

Fareyi ikon üzerinde beklettiğinizde ikonların yardımlarının çıkmaması Özelleştir diyalogundaki seçeneğin kapalı olmasına bağlı olabilir.

Tavsiyeniz üzerine konrtol ettim, ancak ikon seçili ayrıca web sitenizden 7.017 demo versiyonuda indirdim, ancak yine mausle ikonlara yaklaşıldığında açıklama çıkmıyor.

Ayrıca
Özelleştir --- Araç Çubuları--- Yardımları göster imleci seçili olduğunda seçili olan toolbarlarda açıklama göstermesi gerekiyor, yine

Özelleştir --- Seçenekler ---Büyük ikon imlecini seçtiğimizde toolbardaki ikonları büyütmüyor.

Programı yeni kurdum, win wista 32 bit kullanıyorum.
ne gibi bir sıkıntı var merak etmiyorum.
ilginiz için şimdiden teşekkürler....

hkderinoz":31sbp133' Alıntı:
Ayrıca
Özelleştir --- Araç Çubuları--- Yardımları göster imleci seçili olduğunda seçili olan toolbarlarda açıklama göstermesi gerekiyor, yine

Özelleştir --- Seçenekler ---Büyük ikon imlecini seçtiğimizde toolbardaki ikonları büyütmüyor.

Programı yeni kurdum, win wista 32 bit kullanıyorum.
ne gibi bir sıkıntı var merak etmiyorum.
ilginiz için şimdiden teşekkürler....

Vista 32 bitte belirttiğiniz duruma baktık, herhangi bir sorun görünmüyor.

Gerekirse Bursa ofisimizden bizi arayın, uzaktan erişimle sorununuza bakabiliriz. (0 224 220 67 17)

Mesai saatleri içinde hafta içi her gün istediğiniz saatte bize ulabilirsiniz.

Geri