Yapı Bileşenleri Metrajında Hata

mimsta

Etkin Üye
Basit bir duvar çizdim . Yapı Bileşenleri>Bileşenlere Göre Guruplandırılmış Yapı Bileşenleri Raporu nu işaretlediğimde aşağıdaki uyarı çıkıyor Tamam Dediğimde boş sayfa çıkıyor Neden Acaba?

Sayın mimsta,
mahal veya duvarlarınıza herhangi bir yapı bileşeni tanımlamadıysanız yapı bileşeni metrajı sadece ideCAD logosu,kat adı, yüksekliği gibi şablon boş sayfayı açacaktır. Sanırım bunu kastediyorsunuz. Ekte yapı bileşenleri tanımlamaları yapılmış örnek bir metraj projesi gönderiyorum. Bunu açıp metraj alıp aynı şekilde boş çıkıp çıkmadığına bakar mısınız?

Program klasöründe buluan database klasörü içerisindeki dosyaları silip, yerine mesaja eklediğim dosyaları kopyalayın. Sonra Arzu Hanım'ın gönderdiği örneği tekrar deneyin. Sonucu bekliyorum.

İyi çalışmalar...

Hakan Bey dediğiniz gibi yaptım sonuç aynı
normal metrajı veriyo (sıva duvar vs..)
sadace yapı bileşenleri metrajı bölümünde olan 4 rapor(tahmini..bileşenlere.. katlara.. genel.. ) seceneğinde bu uyarıyı veriyor ve boş açılıyor
belki benim bilgisyardan kaynaklanıyor olabilir tamamen kaldırıp yeniden kurcam belki düzelir.
İlginiz için teşekkürler...

Tekrar merhaba

1-) Bilgisayarınızda microsof Framework 3.0 ya da Framework 3.5 kurulu olması gerekiyor. Belki kurulu değildir veya bir şekilde kurulamamıştır.

Framework 3.5'un linki:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Windows diline göre seçiminizi yapıp bu programı kurun.

2-) Ayrıca mimari cd içerisinde "crystal" isimli bir klasör var. Bu programın da bilgisayarınıza kurulu olması gerekiyor. İnstalasyon sırasında bir nedenden dolayı kuralamamış olabilir. Klasör içerisindeki "CRRedist2008_x86.msi" isimli dosyayı çalıştırarak programı kendiniz kurun.

Önce 1'i deneyin olmazsa 2'yi...

Yanıtınızı bekliyorum. İyi çalışmalar...

önce bilgisayardan tamamen kaldırdım programı yeniden kurdum
dediklerinizin hepsini yaptım şimdide böyle bi hata verdi
Ne Yapmam lazım. Teşekkürler

Sorunuzun nedeni "kullanıcı yetkilendirilme" şekli ile alakalı olabilir...
Bilgisayarda "Admin" olarak açılmış bir hesapla çalışıyor musunuz?
Denetim masası kullanıcı hesaplarından kontrol edin...
Sisteminize dosya erişimlerini denetleyen bir program çalışıor mu, ona bakmak gerekir...

Geri