yeni proje

Selam arkadaşlar;
Forum ayeni üye oldum.
kendi halimde powerpointle bişeyler çizerken idecad ile tanıştım.
Yeni aldığım evin planlarını çizip eşyları program üzerinde yerleştirmek istiyorum.
oda ölçüleri,mobilya ölçüleri dahil herşey var ama projelendirme konusunda beceriksizim.
lütfen yardımcı olursanız sevinirim,
şimdiden teşekkürler... ;)

Merhaba,
foruma hoşgeldiniz. Nasıl bir yardım bekliyorsunuz?

kızılcıklı42":2dhwvlsl' Alıntı:
Selam arkadaşlar;
Forum ayeni üye oldum.
kendi halimde powerpointle bişeyler çizerken idecad ile tanıştım.
Yeni aldığım evin planlarını çizip eşyları program üzerinde yerleştirmek istiyorum.
oda ölçüleri,mobilya ölçüleri dahil herşey var ama projelendirme konusunda beceriksizim.
lütfen yardımcı olursanız sevinirim,
şimdiden teşekkürler... ;)

ilginize teşekkürler
baştan şunu söylemeliyim benim mimarlık ya da inşaat ile hiçbir alakam yok(boşa vakit harcamak istemezseniz anlarım)
sadece yeni aldığım evi dizayn etmek istiyorum.
dediğim gibi oda ölçüleri var
bir ev krokisi çizip duvarları boyayıp, parkeyi döşeyip, aşyaları yerleştirmek istiyorum
yani kısaca kendime eğitim ve eğlence arıyorum
teşekkür ederim :roll:

Öncelikle
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
inkindeki eğitim videolarından duvar çizimi, kapı-pencere çizimi, mahal çizimi ve kütüphane çizimi eğitim videolarını izlemenizi tavsiye ederim. Sonra koordinat kutusundaki L (uzunluk /mesafe) parametresine kendi evinizdeki duvarların boyunu yazarak önce duvarlarınızı çizmelisiniz. Sonraki aşamada kapı -pencere ve mahallerinizi (seramik, halı gibi kaplamalar) çizeceksiniz. Ayarlar menüsü altından materyaller komutunu girip parke, boya, seramik gibi malzemeler oluşturabilir veya arşivden yükleyerek hazır tipleri kullanabilirsiniz. Oluşturduğunuz materyalleri örneğin duvar ayarlarında dokularla ilgili tanımlanan kısımdan seçerek duvar boyanız olarak tanımlayabilirsiniz. Bu konuda eğitim videoları size fikir verecektir. Son olarak zengin 3 boyutlu kütüphanelerimizden beğendiklerinizi seçip projenize yerleştirerek perspektifte evinizin tüm odalarını görerek ve gezerek farklı alternatifleri deneyebilirsiniz.
İyi eğlenceler ;)

Geri