Yeni Versiyon let ışık özellikleri

merhabalar yeni versiyon çıkmış hayırlısı olsun. Ben idemimari de mimari çizimden çok 3d görsel çalışmayı çok seviyorum ve keyif alıyorum. yanlız şu yeni versiyonda let ışık özellikleri bulunan bir kütüphane veya araç çucuğu olsa projelerimi daha çok güzel bir hale getireceğim gece renderında. Bu benim fikrim belkide vardır bilmiyorum ama yoksa böyle bir özellik olursa yeni versiyonlarda harika olacaktır.

Re: Yeni Versiyon

merhabalar göndermiş olduğunuz linklerden keşke biraz bahsetseydiniz ne yapmam gerektiğini... ayrıca sayın admin ben render projemde fransız balkonların etrafına düşey kemer sistemi yapmak istiyorum. örg: kemer şeklinde kiriş yapıyoruz x yönünde ben bunu y yönünde yapmak istiyorum ama başaramadım nasıl yardımcı olursunuz...

Merhaba,
Linkte verilen örnek ies ışık kaynağını indirin ve indirdiğiniz ies uzantılı dosya ya da dosyaları idecad Mimari içerisindeki Photmetric klasörü içerisine kopyalayın.Bu şekilde farklı karakteristik özelliklere sahip ies ışık kaynaklarını program içerisine alabilirsiniz. LED ışık oluşturmak için objenin materyal ayarlarına girin ve efektler sekmesini tıklayın ışıma özelliğini aktif hale getirip değer girdiğinizde LED ışık etkisini verebilirsiniz. Ayrıca render kullanım klavuzunu inceleyiniz
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Kemerle ilgili soruyu daha net çizim ile ya da görsel ile anlatırsanız yardımcı olabilirim.
İyi çalışmalar...

hatice:1sk5l2qg' Alıntı:
Merhaba,
Linkte verilen örnek ies ışık kaynağını indirin ve indirdiğiniz ies uzantılı dosya ya da dosyaları idecad Mimari içerisindeki Photmetric klasörü içerisine kopyalayın.Bu şekilde farklı karakteristik özelliklere sahip ies ışık kaynaklarını program içerisine alabilirsiniz. LED ışık oluşturmak için objenin materyal ayarlarına girin ve efektler sekmesini tıklayın ışıma özelliğini aktif hale getirip değer girdiğinizde LED ışık etkisini verebilirsiniz. Ayrıca render kullanım klavuzunu inceleyiniz
Kemerle ilgili soruyu daha net çizim ile ya da görsel ile anlatırsanız yardımcı olabilirim.
İyi çalışmalar...

hatice hnm ilginiz için tşk ederim. Kemerden kastım genelde balkonlarda yapılıyor, camiiler de genelde çok örneği var. Bilmem anlata bildim mi :) :roll:

Geri