zımbalama hatası ve donatı yetersizliği

Herkese merhaba. Projemde radye temeldeki hataları gideremedim. temelin kalınlığını arttırsam dahi yine aynı hatayı alıyorum. bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Nasıl bir çözüm yapabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• abcd.cde
    7.9 MB · Görüntüleme: 3
Kiriş bölünmelerini kiriş moment diyagramlarına göre kontrol edin. İşaretlediğim kirişler birleştirilerek tek parça olarak tanımlanmalıdır.
Tüm katlarda bu şekilde düzenleyiniz
1691055903628.png

Parçalı kirişler, birleştir komutu ile birleştirilebilir
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
1691055981959.png

1. Bodrum kat, rijit kat olarak tanımlanmalıdır. Bu şekilde analiz yaptığınızda 4/5R uygula opsiyonları kaldırılmalıdır
1691056065230.png

Tasarımımı düzelttiğiniz için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi düzeltmeleri yaptım. Bana zımbalama hatası ve donatı yetersizliği uyarıları için de yardımcı olursanız çok sevinirim.

Radye temelde ilave donatıları kontrol edin. Kırmızı olarak gösterilen ilaveler yetersiz donatı alanına sahiptir.
Bu donatıları çap artırarak veya aralık azaltarak Mevcut as > Ger.As(Gereken As) şeklinde düzenleyiniz.
İlave donatıları kilitlenemediği için tekrar analiz yaparsanız eski haline gelecektir. Analiz yapmadan rapor alabilirsiniz.
1691063997877.png

Zımbalama sorunları ile ilgili yardım dokümanını inceleyiniz

Geri