Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

zemin taşıma gücü yetersiz hatası

ben binanın nasıl oturacağını ölçüleriyle beraber verip kaç metre gömdüğümü ve binanın kaç katlı olduğunu söylüyorum, bana ona göre değer veriyor yani bana etkileşimli olarak bu değerleri veriyor
BU DEĞERLER KESİNLİKLE UYUMSUZ ZEMİN SINIFINA GÖRE. ETKİLEŞİME DEVAM EDİN BENCE. BİR YERDE BİR HATA VAR. İŞİNİ BİLEN BİR UZMAN BÖYLE BİR ZEMİN DE DEĞER VERMEK YERİNE DOĞRUDAN İYİLEŞTİRME ŞART DEMESİ GEREKİRDİ. BAŞKA UZMANLARDAN DA BU KONUDA KESİNLİKLE FİKİR ALIN.

merhabalar projemi 3. defa atıyorum hayla bir dönüş olmadı analizimde bazı problemler ve zemin taşıma gücü yetersiz çıktı yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• a.cde
    a.cde
    6.3 MB · Görüntüleme: 14
merhabalar projemi 3 tür gönderiyorum hayla dönüş olmadı analizimde bazı problemler alıyorum ve zemşn taşıma gücü yetersiz yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhabalar kolay gelsin projem ZG hatası almaktayım acaba çözüm öneriniz nedir yardımcı olur musunuz ?

Ekli dosyalar

merhaba iyi çalışmalar. projede zemin taşıma gücü yetersiz hatası alıyorum ve bir türlü çözemedim yardımcı olur musunuz.

Ekli dosyalar

Ekli dosyalar

Dosyayı açtığınızda analiz yaptırınız
üç cephede çıkma olduğu hesabıyla temel 60 cm çıkmada kurtardı. (yazılmadığı için yapılabileceğini zannettim). Başka türlü çözüme gelince
taşıma gücü 23.60, taban basıncı 26.78. Gelelim forumdaki projelerin çoğunda ZD zemin için alınan değerler 42 ye kadar çıkıyorlar.... projemiz
taşıma gücü 27.0 ton/ m2, ve kolon - kiriş kesme güvenliğinde konsol ve basit kirişleri dikkate al seçeneğinde hatasız çözülüyor. Zemin raporcusu
ile görüşüp 27.0 ton/m2 yaptırınız. Başka türlü kurtarmıyor. Kolay gelsin.
çözümünüz için teşekkür ederim ama malesef hiçbir yere taraftan ampatman çıkmamam gerek bir taraf bitişik diğer taraflarda yola sıfır olduğu için. başka bir şekilde çözebilir miyim.

Ekli dosyalar

çözümünüz için teşekkür ederim ama malesef hiçbir yere taraftan ampatman çıkmamam gerek bir taraf bitişik diğer taraflarda yola sıfır olduğu için. başka bir şekilde çözebilir miyim.
Projenize bakmadım, ancak duvar kalınlıklarını küçültme veya yerinde uygulamak kaydıyla tuğla duvar yerine gazbeton duvar kullanarak hesabı tekrar deneyebilirsiniz

Denemeden tavsiye ile olmuyor kardeşim. 12cm kalınlıkta gaz beton ve temel kalınlığını 10 cm azaltmakla dahi kurtarmıyor . Sonuca ulaşılan dosyanın eklenmesini tavsiye ederi.

Ekli dosyalar

Geri