zemin taşıma gücü yetersiz

irmak27

Yeni Üye
Projemiz de merdiven mesnetlemeden sonra zemin hatası veriyor, büyüme yapmamıza rağmen hatayı düzeltemedik yardımcı olursanız seviniriz.
Bodrum, zemin ve 1. katı tek tek mesnetliyoruz hata vermiyor sonrasında hata veriyor.

Ekli dosyalar

• proje.cde
    37.8 MB · Görüntüleme: 10
--Merdiven modelinizde kat hizasına gelen sahanlığı merdiven sahanlığı olarak modellemişsiniz. Bu şekilde doğru modelleme olacağını düşünmüyorum. o kısmı kat döşemesi olarak modelleyin ve merdiven mesnetmelerini buna göre yapın.
--Teras katta 2.5m uzunluğun da konsol kirişleriniz var ve kolondan direkt çıkıyor arkasında kiriş devam etmiyor. kirişlerin konsol donatılarını nereye uzatmayı planlıyorsunuz? sadece kolona gönye yaparak yeterli mesnetlenmeyi sağlayacak mı? Bana bu kısım hiç sağlıklı gelmiyor. Mümkünse bu kadar uzun konsol yapmayın.
-- Asansör makine dairelerinde perdeleri devam ettirmemişsiniz. Döşeme dört kolona oturuyor. Bu da çok sağlıklı durmuyor. perdeleri uzatın ve döşemeyi perde içine modelleyin.
--Perdeden devam eden kolonları başlık perdesi olarak modellerseniz daha doğru olur.
--Ayrıca 25/45 kiriş kullanmışsınız. 7 metreye yakın açıklıklarınız var. Bu çaptaki bir projede daha rijit kirişler kullanmanız gerektiğini düşünüyorum.
Bu düzeltmelerden sonra zemin taşıma gücü hatasına tekrar bakınız.
İyi çalışmalar...

Ekli dosyalar

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    57.5 KB · Görüntüleme: 62
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    54.2 KB · Görüntüleme: 61
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    49.9 KB · Görüntüleme: 61
Projemiz de merdiven mesnetlemeden sonra zemin hatası veriyor, büyüme yapmamıza rağmen hatayı düzeltemedik yardımcı olursanız seviniriz.
Bodrum, zemin ve 1. katı tek tek mesnetliyoruz hata vermiyor sonrasında hata veriyor.
ilave olarak;
--perdelerinizi grup,
--4.8.5.1... iki yüklemeli duruma göre,
--fiber modeli işaretleyerek çözüm yapınız.

Geri