3 Boyutlu kütüphane paylaşımı

Re: 3 BOYUTLU KÜTÜPHANE PAYLAŞIMI

akif tekin":rvgo8zxm' Alıntı:
eklediğiniz kütüphane çalışmıyor sanırım.indirdim fakat herhangi birini seçip kullanmak istediğimde 3b pencerede obje görünmüyor ve kütüphane seçilmedi diye bir uyarı veriyor.
İndirdiğiniz rar dosyasını açtıktan sonra libraries klaösrü altında bulunan klasörleri C:\Program Files (x86)\ideCAD\ideCAD Mimari 6.50\libraries\klasörü altına kopyaladığınızda yeni kitiphaneleri kullanabilmeniz gerekir. Eğer sorun çözülmezse telefonla iletişime geçebilirsiniz.

Tel: 0-224-220 67 17

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Arkadaşlar bu dosya 3d insanlar içerir. sizce kütüphanede neler eksik öneride bulunursanız zamanım oldukça buraya eklemeye çalışırım .

Ekli dosyalar

• gurup.jpg
    gurup.jpg
    42.4 KB · Görüntüleme: 21,113

DEĞERLİ KARDEŞİM SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM DOSYALARI İNDİRDİM KULLANIYORUM İMKANINIZ OLURSA ARAÇ TİPLERİ ARABA KAMYON TRAKTÖR VE HAYVANLARI DA EKLERSENİZ ÇOK SEVİNİRİM...

selam
3d insanları programa kopyaladım(C:\Program Files (x86)\ideCAD\ideCAD Mimari 6.5\libraries).programı açtığımda kütüphane içinde görebiliyorum fakat kullanamıyorum.

Kütüphalerin kullanılamamasından kastınız nedir.?
İlgili kütüphaneleri -...ideCAD\ideCAD Mimari 6.5\libraries- klasörü altına kopyaladığınızda, kütüphane ayarlarından bu kütüphanelere ulaşıp yerleştirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• insanlar.cde
    1.4 MB · Görüntüleme: 1,359

eklediğim kütüphane listede var ama 3b de görünmüyor ayrıca kullanmak için tıkladığımda kütüphane seçilmedi diye bir uyarı veriyor.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    15.8 KB · Görüntüleme: 21,032
  • 2.png
    2.png
    4.9 KB · Görüntüleme: 21,031

akif tekin":3c6wprtd' Alıntı:
eklediğim kütüphane listede var ama 3b de görünmüyor ayrıca kullanmak için tıkladığımda kütüphane seçilmedi diye bir uyarı veriyor.

Merhaba,

Böyle bir problem bizde oluşmuyor. Yarın Bursa ofisten bana ulaşırsanız uzaktan erişimle bilgayarınıza bakabilirim.

Ekli dosyalar

• a2.jpg
    a2.jpg
    41.1 KB · Görüntüleme: 20,994
  • a3.jpg
    a3.jpg
    49.3 KB · Görüntüleme: 20,994
  • a4.jpg
    a4.jpg
    14.9 KB · Görüntüleme: 20,993
  • 1A.jpg
    1A.jpg
    48.7 KB · Görüntüleme: 20,993

selamlar,
3ds objelerin ktp ye çevirmek konusunda yardımcı olursanız,çevirdiğim dosyaları burada paylaşmak isterim.internet üzerinde sayısız 3ds obje bulabiliyoruz.örneğin bir aracı ktp ye çevirip kütüphaneye ekledim ama materyallerini nasıl yapmam gerektiğini anlayamadım.yani araç tek parça olarak dönüşüyor,böyle olunca aracın camı ile lastiği aynı materyal oluyor.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

merhabalar akif bey

elimden geldince açıklamaya çalışayım

ilk olarak referans olması ve size kolaylık sağlaması için ideyapının kütüphanesindeki araçlardan birini tercihen araba5.ktp dosyasını ide rendere çağırın gelen materyalleri tek tek kaydedin ve yeni bir iderender sayfası açın seçtiniz 3ds objesini ide render e çağırın bu noktadan sonra eğer obje simsiyah geldiyse kaydetimiz materyaleri 3ds objesiyle beraber gelenlerle değiştirmemiz gerek
materyal isimlerinden nerenin kaplaması olduğunu anlayamasan objenin üzerine sağtıklayıp materyal değiştir seçeneği ile ismini öğrenebilirisin materyaleri uygun yerlere kapladıktan sonra sıra plan görüntüsü ayarlamak geldi otomatik plan oluştur seçeneği ile planı oluştur bir süre sonra 2b çizim meydana gelecektir genelde bu çizimler çok karışık görünür biraz temizlenmesi gerekir en son olarakta ktp ye export edilir.

çalışmalarınızı merakla bekliyorum iyi çalışmalar

herkese iyi çalışmalar ben ktp2 kütüphane sıkıntısı çekiyorum. bazı renderlerde idecadde olmayan kütüphaneler görüyorum. bunları nasıl ktp2 ye çeiriyorsunuz _? yardımlarınız için teşekkür ederim

örneğin: idecad render i çalıştırdık.
file>import>3ds den bir objeyi imprort ettik.
otomatik plan oluştur dedik veya bulundugu koordinatlara bir dörtgen çizdik ki kütüphaneyi idecad e yerleştirirken plan görünümünü de görebilelim die.
daha sonra export deyip ktp 2 olarak
C:>program files (64 bit işletim sistemlerinde program files x86 şeklinde görünür. buda programın 32 bit sistemde kurulmasından kaynaklı)>idecad>idecadmimari> libraries
klasörüne ilgili kütüphane klasörüne kaydedip kullanabiliriz

çok teşekkür ederim. ben demo versiyonu kullandığım için renderi çalıştıramıyorum ancak satın aldığımda çok işime yarayacak tekrar teşekkürler iyi çalışmalar

internetten indirdiğim 3ds objeleri ktp 2 ye çevirmek için bu işlemi yapıyorum fakat problem oluyor.örneğin bir otomobilin iki lastiği olmuyor ya da bir insanın kolu olmuyor gibi..
SCETCHER":1cws6c97' Alıntı:
http://www.wupload.com/file/415601922/video-2011-10-15-17-45-53.mp4
buradan import ve export 3 ds yi görebilirsiniz

birleştir seceneğini aktif yapıp yeniden deneyin. yada objeyi gönderebilirseniz deneyelim sorunu görerek çözmek daha dogru olur. yada idecad yüklü baska bir pc den deneyin.

ARKADAŞLAR BİLGİSAYARIMA FORMAT ATTIRDIM . İDECAD İLE İLGİLİ ( İNSANLAR,SAHALAR,KÖPEK VE YOL TEMİZLEME ARACI OLAN ) KÜTÜPHANEM SİLİNDİ TEKRAR YÜKLEYEMİYORUM.LİNKLERDEN AÇILMIYOR .SİZLERDEN RİCAM .ELİNİZDE BU KÜTÜPHANELER VARSA VE İLAVE KÜPHANELERİNİZ VARSA BANA GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ.MAİL OLARAKTA ( tugraprojetasarim@hotmail.com veya tugraprojetasarim@gmail.com ) ADRESİNE YOLLARSANIZ SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Geri