göreli kat ötelemesi

göreli kat ötelemesini sadece 1 kolonda gideremiyorum nasıl bir yol izleyebilirm

Ekli dosyalar

• caner bey.cde
    1.3 MB · Görüntüleme: 17
ben de kurtaramadım da ondan sordum belki atladığım bir durum vardır diye çünkü ben koysam bile yerinde yapılmayacağından eminim içeriden kiriş görünüyor diye maalesef böyle bir algıyla da savaşıyoruz....
kolon kotlarını ve kiriş kotlarını ben 18 almışım, 24 yaparsanız alttan düz olur.

göreli kat ötelemesini sadece 1 kolonda gideremiyorum nasıl bir yol izleyebilirm
merhaba,
-ben de ünver beyin dediği gibi yapardım çerçevenin oluşması için.ek olarak beton kalitesini c30 yaparak ve kiriş atmadan görsel 1 deki gibi köşe kolonları 60x40 ile 60x35 yaparsanız kiriş atmadan ilgili göreli kat ötelemesi hatası da görsel 2 deki gibi gideriliyor.
-kolonlarda boyuna donatı çapını minimum 14 lük alınız.
-dilerseniz metraj adına radye temel alt donatılarını fi12/12 yerine fi14/15 de yapabilirsiniz.

öneri proje dosyası ekteki dosyadadır.kolay gelsin,iyi çalışmalar dilerim.memleketime selam olsun :)

Ekli dosyalar

• ÖNERİ.cde
    963.5 KB · Görüntüleme: 2
  • 1.PNG
    1.PNG
    32 KB · Görüntüleme: 68
  • 2.PNG
    2.PNG
    54.4 KB · Görüntüleme: 64
merhaba,
-ben de ünver beyin dediği gibi yapardım çerçevenin oluşması için.ek olarak beton kalitesini c30 yaparak ve kiriş atmadan görsel 1 deki gibi köşe kolonları 60x40 ile 60x35 yaparsanız kiriş atmadan ilgili göreli kat ötelemesi hatası da görsel 2 deki gibi gideriliyor.
-kolonlarda boyuna donatı çapını minimum 14 lük alınız.
-dilerseniz metraj adına radye temel alt donatılarını fi12/12 yerine fi14/15 de yapabilirsiniz.

öneri proje dosyası ekteki dosyadadır.kolay gelsin,iyi çalışmalar dilerim.memleketime selam olsun :)
Kubilay bey ilginiz için teşekkür ediyorum… Kolonlarda 14 lük yenine aynı oranı veren 12 lik kullanılmasında ne gibi sorunlar oluşabilir ?

Geri