idecad V11'e geçen var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
V11 major yenilikler (uluslararası yönetmelikler vs) içeren bir versiyon. Ayrıca program yurtdışında da satışa çıktığı için baz bir fiyat politikası izlemek zorundalar. Açıklanan rakam bence makul düzeyde. Tabi biz çok fakiriz o ayrı konu.

Mevzu fakirlik değil. Ben fikrimi söyledim. Herkes için makulse benim düşüncem yanlış. Sıkıntı şu; uluslararası yönetmelikler kısmını ayrı tutuyorum (bu çoğu kullanıcıyı nekadar ilgilendiriyor bilmiyorum ama uluslararası yapılacak bir proğramda sap2000 yada Etabs ligine ulaşırmı bilmiyorum. O şartnamelerin içine girebilir mi bilmiyorum. Bunu zaman gösterir). Benim değinmek istediğim konu, çoğu iyileştirme, forumda V10 çıktığından beri versiyonun eksikliklerini kısmen gideren konular. Bunlar V10 güncellemelerinde gelseydi V11 olmazdı belkide, ve bunun içinde 50.000 TL (betonarme+çelik) upgrade ücreti alınmazdı.

Başlangıç mesajınıda düzenleyeyim en iyisi. Makul görenler hariç yazıyorum...

Merhaba. Evet, neyi merak ediyorsunuz?
Erhan Bey;

Eklenen çelik birleşimlerin çoğunu yapamadım.

• t-profil kayma birleşiminin kolon rijitleştirme levhaları ile etkileşimi eklendi
  • çelik kolon-çapraz birleşimleri berkitme levhaları birlikte etkileşimli tanımlanabilmesi olanağı
  • guse birleşimi için levha boyu, tepe levhası boyutları kolay ayarlanabilir hale getirildi
  • üçlü çatı çapraz birleşimleri
  • çelik kolon-çapraz birleşimleri berkitme levhaları birlikte etkileşimli tanımlanabilmesi olanağı
Bunlar ilk etapta yapamadıklarım. Not: demoda denedim.

Resmi sürüm 11.02. Demo ise daha eski sürüm diye biliyorum. Saydıklarınızı henüz deneme şansım olmadığı için bir şey diyemiyorum.

Yeni özellikleri kısa kısa videolar ile sunacaklardır diye tahmin ediyorum.
Erhan Bey;

• t-profil kayma birleşiminin kolon rijitleştirme levhaları ile etkileşimi eklendi
  • guse birleşimi için levha boyu, tepe levhası boyutları kolay ayarlanabilir hale getirildi

Son düzenleme:
Mevzu fakirlik değil. Ben fikrimi söyledim. Herkes için makulse benim düşüncem yanlış. Sıkıntı şu; uluslararası yönetmelikler kısmını ayrı tutuyorum (bu çoğu kullanıcıyı nekadar ilgilendiriyor bilmiyorum ama uluslararası yapılacak bir proğramda sap2000 yada Etabs ligine ulaşırmı bilmiyorum. O şartnamelerin içine girebilir mi bilmiyorum. Bunu zaman gösterir). Benim değinmek istediğim konu, çoğu iyileştirme, forumda V10 çıktığından beri versiyonun eksikliklerini kısmen gideren konular. Bunlar V10 güncellemelerinde gelseydi V11 olmazdı belkide, ve bunun içinde 50.000 TL (betonarme+çelik) upgrade ücreti alınmazdı.

Başlangıç mesajınıda düzenleyeyim en iyisi. Makul görenler hariç yazıyorum...
50 bin TL ilk bakışta insana fazla geliyor. Ama şuna bakmak gerekir. Bu yazılım sizin para kazandığınız işinizin en temel bileşeni, olmazsa olmazı. Bir kaç proje ile rahatça amorti edilecek bir meblağ. Yani parasının hakkını veren bir ürün alıyorum bence. Üstelik uluslararası yönetmeliklerin eklenmiş olması yazılımı oldukça güçlü hale getirdi. ABD'de lansman yaptıklarına göre kendilerine güveniyor ve yönetmelik ihtiyaçlarını karşılıyorlardır diye düşünüyorum. Canlı canlı ürün pazarladılar. Yıllardır hazırlanıyorlar buna.

Haklısınız, bazı konular v10 içinde olmalıydı. Ama benim gördüğüm hiç bir yazılım bunu yapamıyor. ETABS da bunu yapamıyor.

Size fazla gelmiş olabilir, bunu tartışmak doğru değil bence. Herkesin kendi ekonomik şartları ve olaya bakış açısı farklı olabilir, çok doğal bir durum. Bence geliştirmeler ve gelen yeni özellikler için 50 bin TL makul. Bana kalsa her yıl bakım ücreti de olmalı, böylece güncelleme sıklığı da artabilir.

Son düzenleme:
Tartışılacak konu, verilen bedelle aldığının faydası. 50 bin benim içinde önemli bir rakam değil. Bunu firma 100K da yapabilirdi onların bileceği bir durum. Konu farklı noktalara gitmesin.

Yıllık bakım olayı daha uygun zaten. Sap2000 de ben veriyorum bunu. 2. cümleniz benim derdim yani versiyon içinde olmalı. Çok yazılacak şey varda şimdilik susayım :).

Yıllık bakım olayı daha uygun zaten.
Bizim çalışma şeklimiz bu şekilde değil.
Kullandığınız bir versiyon var. daha sonra yeni bir versiyon çıkartıyoruz. bu çıkan versiyonda yaptıklarımızı duyuruyoruz, siz eklenen yeniliklerle kullanmaya değer buluyorsanız satın alıp kullanıyorsunuz.

Upgrade fiyatını uygun görenler hariç...)
Bu mesajınızdan bizim duyurduğumuz upgrade ücretiyle sizin satın alıp kullanmaya değer bulmadığınız anlaşılıyor. Upgrade fiyatını hem uygun görmeyip hem v11'e geçen olur mu sizce?

bu eklemeler v11.02 de var. Yakında video yayınlayacağız.
v11.02 güncel yayınlanan versiyonda olan tüm yenilikler:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba;

Mevcutta TBDY2018 versiyonunu destekleyen, 5 yıldır da güncellenerek gelen ve kullanıcıların ihtiyaçlarını gören bir program zaten var.

Yazılımcı firmanın da hayır işi yapmasını beklemiyorsak 5 yıl aradan sonra ücretli yeni bir versiyon çıkartması çok normal.
Kullanıcılar olarak bizim beklentilerimizi karşılarsa ve eklenen yenilikler tatmin ediciyse satın alırız. Yoksa almayız. Bu konunun tartışılacak bir tarafı yok bence.

Fiyat beklentimin biraz üstünde geldi ancak eklenen ve eklenecek yenilikler benim açımdan oldukça iyi. Hiç tereddütsüz güncellerim.

İdeYapı da dahil tüm meslektaşlarıma bol kazançlar dilerim. Maalesef mühendis olarak güncelleyeceğimiz yada yeni satın alacağımız programın ücretini düşünmeyecek bir noktada olmalıydık ancak mühendislerin hali de, itibarı da kötü durumda.

Düzelmesi dileklerimle.

Saygılarımla.

Bizim çalışma şeklimiz bu şekilde değil.
Kullandığınız bir versiyon var. daha sonra yeni bir versiyon çıkartıyoruz. bu çıkan versiyonda yaptıklarımızı duyuruyoruz, siz eklenen yeniliklerle kullanmaya değer buluyorsanız satın alıp kullanıyorsunuz.

Bu mesajınızdan bizim duyurduğumuz upgrade ücretiyle sizin satın alıp kullanmaya değer bulmadığınız anlaşılıyor. Upgrade fiyatını hem uygun görmeyip hem v11'e geçen olur mu sizce?

Estağfurullah İsmail bey, değer bulmamak değil benim yazdıklarım. Yapılan her güncellemeniz değerli. Sonuçta ürünün oluşması için emek harcayan meslektaşlarımız var. Böyle bir cümle hem hoş değil hem de aklımın ucundan geçmez.

Benim demek istediğim, V10 versiyonunu kullanırken yaşadığımız eksiklikler yapılan güncellemelerde (en azından bir kısmı yapılsaydıda projelerde cebelleşmeseydik) Bu V11 geçişi daha makul olurdu. Yıllık bakımdan kastımda buydu. Ara majör güncellemeler olurdu. Hem bu para parça parça ödenirdi, hemde kullanıcılar güncellenmiş proğramı daha efektif kullanırdı. İlk aklıma gelen örnekse, deprem ve çelik yönetmeliği ile beraber gelen panellere etkiyen rüzgar yükü hesabının 2024 te gelmesi gibi...

İkinci olarakta, elbette alan olur. Güncel kalmak istiyorsa mecburen alacaktır.

Deneme sürümünü indirdim. Yazmak istedim, özellikle rapor alındığında hatanın üzerine tıklandığında yardım sayfasına yönlendirilmesi süper olmuş :) Bundan sonra yardım sayfasına bakmadan buraya yazılmaz umarım :)

Güncelleme için emeği geçen herkesin eline sağlık. Umarım en kısa zamanda güncelleyeceğiz

Deneme sürümünü indirdim. Yazmak istedim, özellikle rapor alındığında hatanın üzerine tıklandığında yardım sayfasına yönlendirilmesi süper olmuş :) Bundan sonra yardım sayfasına bakmadan buraya yazılmaz umarım :)

Güncelleme için emeği geçen herkesin eline sağlık. Umarım en kısa zamanda güncelleyeceğiz

Arkadaşlar merhaba, ben biraz farklı bakacağım olaya İde ailesi yine güzel çalışma yapmış ben artık Dünya piyasasına giriyorum demiş hem analiz hem de çizim kısmını bir arada yapıyorum onlardan avantajlıyım demiş, bu ligde bende varım demiştir. Bu hali ile bir işimde olan deneyimim aklıma geldi.
Yıl 2008 yerli bir alçı firmasının Plaka tesisinin proje+ imalatını yapıyorum bu arada Dünya çapında bir alçı firması yerli firmanın Türkiye'deki 5 fabrikası ve iki yurt dışı firmasını satın almak için Türkiye'ye gelerek Mehmet Bey'e fiyatınızı söyleyin demişti. Mehmet Bey'de siz Tüm Dünyadaki Fabrikalarının bedelini söyleyin demiş ve reddetmişti.
İde ailesi de şimdi aynısını yapıyor bu ligde ben de varım diyor.
Kendinizin programı alıp almamak hakkınız ama bir proje parası verip alınır derim.
İyi geceler

Merhaba arkadaşlar
Öncelikle ideyapı ailesini bu güzel çalışmalarından dolayı kutluyorum. Özellikle analiz olanaklarında yapmış oldukları yenilikleri çok beğendim. Çok bilinen ve referans kabul edilen yabancı yazılımlar ayarında bir program çıkarmışlar.
*Kullanıcı tanımlı Çelik birleşimi oluşturma ve kaydetme imkanı da eklenirse süper olacak
Herkese hayırlı olsun

Merhaba arkadaşlar
Öncelikle ideyapı ailesini bu güzel çalışmalarından dolayı kutluyorum. Özellikle analiz olanaklarında yapmış oldukları yenilikleri çok beğendim. Çok bilinen ve referans kabul edilen yabancı yazılımlar ayarında bir program çıkarmışlar.
*Kullanıcı tanımlı Çelik birleşimi oluşturma ve kaydetme imkanı da eklenirse süper olacak
Herkese hayırlı olsun
Merhaba. Yalnız kullanıcı tanımlı birleşim hesapları ile birlikte kaydedilmesi daha doğru olur. Öbür türlü konstrüktif (hesapsız) olur. O da çok doğru bir şey değil.

Bence daha önce versiyon 10 kullanılan kişilere için yeni yapılan geliştirmeler yeni bir 10 versiyonu olarak güncelleme yapılmalıdır .yeni yapılan her yenilik ve her çalışma değil tabi .sonuçta deprem yönetmenliği ve ts 500 yönetmenliğin bazı maddeler v 10 versiyonda yok kilit kullanırken o yönetmenlikler dahildi ama eksikti programda bizler yazılımcı değiliz ama bu eksik olan bazı şeyler v10 hakkı olduğunu düşünüyorum .örnek vermek istersem ts 500 madde 8.1.6 kontrölü -Tbdy 2018 7.6.7.2 benzer şeyler gibi hesaplar versiyon 10 da olmalı.çelik yapılarda sıcaklık etkileri kombinasyonlara otomatik ekleme olanığı veya analiz sihirbazında Google haritalar altyapısına geçildi gibi yenilikler benzeri şeyler v11 de olur. ona göre tercih kullanıcıya bağlı olarak tercih edilmeli.

Bence daha önce versiyon 10 kullanılan kişilere için yeni yapılan geliştirmeler yeni bir 10 versiyonu olarak güncelleme yapılmalıdır .yeni yapılan her yenilik ve her çalışma değil tabi .sonuçta deprem yönetmenliği ve ts 500 yönetmenliğin bazı maddeler v 10 versiyonda yok kilit kullanırken o yönetmenlikler dahildi ama eksikti programda bizler yazılımcı değiliz ama bu eksik olan bazı şeyler v10 hakkı olduğunu düşünüyorum .örnek vermek istersem ts 500 madde 8.1.6 kontrölü -Tbdy 2018 7.6.7.2 benzer şeyler gibi hesaplar versiyon 10 da olmalı.çelik yapılarda sıcaklık etkileri kombinasyonlara otomatik ekleme olanığı veya analiz sihirbazında Google haritalar altyapısına geçildi gibi yenilikler benzeri şeyler v11 de olur. ona göre tercih kullanıcıya bağlı olarak tercih edilmeli.
Bende bu noktadayım işte. Yani ilave olarak toprak etkisi hesabı, çelik yapılarda rüzgar hesabı vb... gibi olanaklar V10 da olmalıydı (2018 yönetmelik hesabında gelen yenilikler bunlar). Görsel olarak birleşim tiplerinin artışı, raporda basınca hataya gitmesi, haç çelik kolon vb... V11 de olsun ve tercih kullanıcının olsun. Ama V10 da uzun süredir beklediklerimizi V11 de görünce şaşırıyor insan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri