PERDE BAŞLIK BÖLGESİ

coskun3561

Etkin Üye
Merhabalar;

Bina boyunca devam eden taşıyıcı perdelerdeki başlık bölgeleri üst katlarda küçülüyor. İmalatta donatıların bağlanmasında sıkıntı yaratabiliyor bu küçülme. Ustalarda kendi yorumlarıyla devam ediyor gördüğüm kadarıyla.
Bu bölgelerin büyüklüğünü üst katlarda da aynı şekilde devam ettirebilecek bir yol var mı ?
Programın içinde bulamadım ben.
Kolay gelsin

coskun3561":1u7wh5t7' Alıntı:
Merhabalar;

Bina boyunca devam eden taşıyıcı perdelerdeki başlık bölgeleri üst katlarda küçülüyor. İmalatta donatıların bağlanmasında sıkıntı yaratabiliyor bu küçülme. Ustalarda kendi yorumlarıyla devam ediyor gördüğüm kadarıyla.
Bu bölgelerin büyüklüğünü üst katlarda da aynı şekilde devam ettirebilecek bir yol var mı ?
Programın içinde bulamadım ben.
Kolay gelsin
Merhaba,
Perde Panel objesi olarak yerleştirdikten sonra özelliklerine girilip Donatı sekmesinde başlık bölgesi uzunluğu kullanıcı tarafından belirlenebiliyor.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• başlık.PNG
    başlık.PNG
    50.2 KB · Görüntüleme: 3,998
Ben düşeyde devam eden perdeleri kolon sekmesinden tanımlıyorum. Kolon özelliklerinde başlık bölgesi uzunluğu değiştirilemiyor.

coskun3561":om0wzl5v' Alıntı:
Ben düşeyde devam eden perdeleri kolon sekmesinden tanımlıyorum. Kolon özelliklerinde başlık bölgesi uzunluğu değiştirilemiyor.
Panel olarak tanımlarsanız değiştirebilirsiniz. Perdelerin panel objesi olarak tanımlanıp kabuk olarak modellenmesi önerilir.

Düşeyde devam edip küçülen perdeler başlık olarak tanımlanırsa hatalı bir tasarım olur mu yönetmeliği göre en küçük kolon genişliği 30 cm altta 25 180 lik bir perdem son katta 25/100 olarak düşüyor bu durumda son kattaki perdeyi başlık olarak dizayn yapabilir miyim yoksa perdeyi 30 cm e çıkarıp son katta kolon olarak mı dizayn etmeliyim?

Geri