Perde Kesme Güvenliği Sağlanamıyor Uyarısı

Merhaba herkese kolay gelsin. Perde de kesme güvenliği sağlanamıyor uyarısı alıyorum . Tasarımı yüklüyorum yardımcı olabilir misiniz?
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• FK A BLOK.cde
    706.7 KB · Görüntüleme: 9
Ünver bey tekrar merhana başa bir projemde de aynı hatayı aldım. Çözüm olarak hangi yolu izlemiştiniz acaba bende ona göre bir çözüm bulayım. çünkü bu son projelerimde cok karısma cıkıyor .

Ekli dosyalar

• SS PERDE HATASI.cde
    7 MB · Görüntüleme: 5
Ünver bey tekrar merhana başa bir projemde de aynı hatayı aldım. Çözüm olarak hangi yolu izlemiştiniz acaba bende ona göre bir çözüm bulayım. çünkü bu son projelerimde cok karısma cıkıyor .
projeyi tamamladığınızda program, modelleme mantığı, tecrübe ile hata veren yerleri teker teker düzeltmeniz gerekiyor.
önceki projeyi size Örnek olsun diye çözdüm sizin yaptığınızla benim yaptığımı bu mantıkla karşılaştırınız.
öneri: forumda eklenen bütün projeleri ben çözseydim nasıl çözerdim diye çözmenizi öneririm.
ben böyle yapıyorum 30 seneye yakındır programı kullandığım halde eklenen projelerin modellemesini değiştirmeden çözemediğim projeler oluyor.

önerilerim:
--1. bodrum katta döşeme yok, kat olarak kabul edemezsiniz, üst kattan perdeleri modelleyiniz,
--hesap yapıldığında ağ oluşturulamayan döşemeler var,
--temeller küçültülebilir,
--merdiven 1. kata çıkmayacak mı? mesnetlenmemiş, zemin katta nereye oturacak?
--dıştaki merdiveni silip çizimde ekleyebilirsiniz, beraber çözmenize gerek yok,
--2. kat kullanılmayacaksa duvar yüklerini kaldırıp döşeme yüklerini azaltabilirsiniz.
(öneri: duvarları duvar ikonu ile oluşturunuz, duvarlarda kapı pencere boşluklarını giriniz. sağ tarafta perspektif ekranında duvarları görüp fazladan duvar girmezsiniz.)

Geri