Subasman perdesi

MRB YASİN BEY. SİZE Bİ PROJE ATMIŞTIM, ANALİZ SİSTEMİ GÖRÜNTÜLEME KISMINA TIKLADIĞIMDA TABAN BASINCINI, DEFORMASYONLARI VS. NEDEN GÖZÜKMÜYOR?

Ekli dosyalar

• ADEM PROJE SON.cde
    937.2 KB · Görüntüleme: 1
MRB YASİN BEY. ÖĞLEDEN ÖNCE SİZE BİR PROJE ATMIŞTIM, SİZİN DÜZENLEYİP ATTIĞINIZ PROJEDE MODEL ANALİZİNDE TABAN BASINCINI, DEFORMASYONLARI OYNAT DEDİĞİM ZAMAN VS. OYNATILMIYOR, SİZİN DÜZELTİP BANA YOLLADIĞINIZ PROJEYİ AÇARKEN BİRŞEY Mİ YAPMAM GEREKİYOR?

Ekli dosyalar

• ADEM PROJE SON.cde
    937.2 KB · Görüntüleme: 1
yasin bey mrb. idecadde çizim yaparken betonarme de yeni kolon çizmek istediğimizde renkleri ayarlıyorum şablon olarak kaydediyorum. Şablonu her açtığımda farklı bir proje çizerken yeni kolon oluştururken programın kendi ayarladığı renkler çıkıyor. Paftalama yaparken kendi ayarladığım renklerde sorun olmuyor.

yasin bey mrb. idecadde çizim yaparken betonarme de yeni kolon çizmek istediğimizde renkleri ayarlıyorum şablon olarak kaydediyorum. Şablonu her açtığımda farklı bir proje çizerken yeni kolon oluştururken programın kendi ayarladığı renkler çıkıyor. Paftalama yaparken kendi ayarladığım renklerde sorun olmuyor.
Yardım sayfasında açıklanan işlem adımlarını kontrol edin
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Zemin katta subasman perdesi yaptığımızda kolon net açıklığının 1/3 lük kısmında bindirme olmuyor, neredeyse kolonun eski yönetmelikteki gibi kolon dibinde bindirme oluyor. Bunu nasıl çözeceğiz?
Bu isteğiniz 11 versiyonunda eklenmiştir. 10 versiyonda 2B çizim düzenleme araçları ile filiz boyu düzenlenebilir
1693469327327.png

1693469427046.png

Bu isteğiniz 11 versiyonunda eklenmiştir. 10 versiyonda 2B çizim düzenleme araçları ile filiz boyu düzenlenebilir
Yasin Bey merhaba,
kolon filiz boylarına ilişkin güncellemeyi deprem perdeleri için de yapmak mümkün mü (V11 için) ?
TBDY'de bir yaptırım yok ancak, 6 Şubat sonrası bir çok gözlemde perdelerde filiz boyu yetersizlikleri tespit edilince, öyle sanıyorum ki ilk Yönetmelik güncellemesinde perdeler için de bir düzenleme gelebilir... Hiç değilse perde başlık bölgeleri için filiz boylarının uzatılabilmesi iyi bir seçenek olurdu..

iyi çalışmalar, saygılar..

YASİN BEY MRB. ENİM BİR TANEM DOSYAM VAR. PROJEYE BALKON DÖŞEMESİ TANIMLADIM, -350 KOTU VERDİM, FAKAT DÖŞEMENİN YARISI SİLİNİYOR, SADECE HESAP AKSI GÖZÜKÜYOR. SEBEBİNİ ÇÖZEMEDİM. DOSYAYA Bİ BAKARMISINIZ SİZE ZAHMET.

Ekli dosyalar

• SULTANPINAR TAZİYE EVİ.cde
    783 KB · Görüntüleme: 3
Saçak döşemesini ve döşeme kenarlarının ayrı bir katmana atayın. Saçak katmanını kapatın. Alt kottaki döşemeyi girerken çakışıyorlar
Balkon döşemelerini girin. Saçak katmanını açabilirsiniz.
Ekteki projeyi inceleyin

Ekli dosyalar

• SULTANPINAR TAZİYE EVİ döşeme.cde
    1.7 MB · Görüntüleme: 3
Merhaba, su basman perdesi yüksekliği ile ilgili sorum olacaktı. Eğimli araziden dolayı Su basman yüksekliği h: 3.15 m olarak çözülmesi gerekmektedir. Projeci arkadaş su basman perdesini 8’lik boyuna donatı ile çözmüştür. Minimum donatı çapı ve subasman perdesinin belli bir yükseklikten sonra perde olarak çözülmesi ile ilgili bir kriter yok mudur ? Ayrıca statik hesap raporunda hesap detayı görünmüyor. Soruma vereceğiz cevap için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

Geri